kökenleri 1869 yılına kadar dayanan ve kısaca istanbul elektrik tramvay ve tünel işletmeleri anlamına gelen toplu taşıma hizmeti sunan kuruluş.

tramvay, otobüs, tünel işletmeciliğinin yanı sıra elektrik ve havagazı gibi alanlarda da girişimleri olmuştur.
eskiye göre son yıllarda kendini epey düzeltmiş olan toplu taşıma kurumu.

eskiden ne zaman geleceği belli olmayan, gelse de gideceği belli olmayan seferlere sahipken, şimdi akıllı telefondan canlı takip edilebilen ve seferlerinde eskisi kadar aksama yaşatmayan bir hale evrilmiştir. kat ettikleri ilerleme bir hayli şaşırtıcı olmakla birlikte elbette yeterli değildir.
otobüslerine panik butonu koyarak özellikle taciz olaylarına önlem almaya çalışan toplu taşıma firması.
(bkz: iett otobüslerine panik butonu konulması)
Her yıl zamlanan toplu taşıma türü. Enflasyondan daha çok zam görmesi kafada soru işaretleri bırakıyor. Yapılan açıklamalarda da hep 'zarar ediyor' deniyor, ulan bu kadar sistematik bir olayda nasıl zarar etmeyi başarıyorsunuz?
ibb tarafından 30 tane otobüsünün gana'ya bağışlanması beklenen kurum. millet balık istifi metrobüs ile yolculuk yapıyor, biz sağ sola otobüs dağıtıyoruz. bir acayip.
2006 ya kadar hurda macar yapımı otobüslerle 5.sınıf insan muamelesi yapan, şimdilerde otobüsler her ne kadar iyi olsa da gerek şoför kalitesi gerekse sefer düzenleri ile hala rezil seviyede işletme
bazen sağladıkları hizmetle şaşırttan ama genellikle hüsrana uğratan, ulaşım kisvesi altında darpane gibi çalışan kurum.
toplu taşıma araçlarının elektronik ortamda takibi ve yönetilmesi için otobüs filo yönetim merkezi kuran şirket.

ikitelli garajı'nda kurulan merkezde 45 personel çalışıyor. sahada ise 35 personel var. bu merkezdeki görevliler online olarak otobüsleri takip ederek acil durumlarda araçlardaki gps sinyallerini alıyor ve sahadaki görevlilere yolluyor. onlar da müdahale ediyor.

nihayet 21. yüzyıl teknolojisine ayak uydurdular.

(bkz: ineklik etme taksi tut) yapmadan duramadım.
ramazan ayında 24 saat sefer yapacak özel hatlar koyan toplu taşıma kurumu. maksat vatandaşların kutsal ve manevi değeri yüksek yerlere rahatça ulaşımı.

r1 - uzunçayır - maltepe sahil parkı > 18:30 - 02:00
r2 - yenikapı - cevizlibağ > 13:55 - 01:45
r3 - eyüp - beyazıt > 7/24
  • / 3
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri