Güncel kasası çokta güzel olan Seat'ın b sınıfı hot-hatch'i.
Vw 1.4tsi 180 beygirlik motorun üretimine son verip 1.8 litrelik motorlara geçtiği için artık bayilerde satışı yoktur. Ülkemizin vergilendirme sistemi sayesinde binemediğimiz arabalar sınıfına yeni bir üye daha girmiş oldu.
Frenleri cücük kadar olan arabadır.
288mm'lik diski ile ne yolda ne pistte ne başka bir yerde kimseyi tatmin etmez. Fren kit'lisini almak ya da alamadıysak hemen brembo kaliper ile diski büyütmek gerekmektedir.
Frenleri tutmayan seat modelidir.
İç malzeme kalitesi ise denildiği kadar kötü değildir, bir volkswagen polo gti olmasa bile yeterli denebilir. Şu an için sıfırı satılmıyor, gelecek yıldan itibaren 1.8 litrelik motor ile gelecek ve yaklaşık 100.000tl'lik satış fiyatı söz konusu.
seneye 1.8 gelecekse 1.4ler acayip değerlenir. bi kaç tane köşeye atmak lazım, sonra elimizi öpene okuturuz. ehe ehe
şaka lan şaka...
böyle fırsatçıların hepsinin A.zcık M.antıklı K.onuş lan..
En zevklisi mk2 olan arabadır. Yenileri çok teknolojik vitesi kendi atar, esp'si kapanmaz, yoksa xds'si vs.
mk2 sırf bu yüzden candır, küçücüktür çok mekanik hissettirir. Temizi hala bulunurken almak da fayda var.
Eskiler her zaman daha güzeldir tabirini gerçekleyen arabadır.
hot hatch tabirini en yakıştırdığım modeldir. polo gti' dan daha kaslı,daha yakışıklı agresif görünür. Terör makinesidir.
Since 1996...
mk2 6K 2.0 16v
mk3 6K2 1.8T - 1.8T Cupra-R
mk4 6L 1.8T -1.9TDi
mk5 6J 1.4 TSİ

mk2 leri falan ingilizler uydurmuştur... Bu ingilizler zaten bi hoştur...
Polo'nun makyajını da mk'dan sayar...6R polo'ya mk8 derler... mk8 ne AMK "A.zcık M.antıklı K.onuş... çok sevdim bunu"

Cupra için şunu söyleyebiliriz... Ne beklediğiniz önemlidir... Genetik falan hikaye ...
HotHatch işte ne beklenir???
Ufak olsun, ara hızlanmalarda esnek, mutfakta aşçı, otobanda fare, yatakta yastık, koltukta kırlent olsun.Çok daha başarılı hothatchler olmasına rağmen benim sahip olmayı çok istediğim araçtır. Yapacağım herseyi planlayip bayide içine defalarca binip erya'dan siparis geçip kapora verip ardından duygusal sebeplerden ötürü siparisi iptal ettiğim arabadir
Benim için 0-100 den ziyade ara hızlanmalar ve her sabah gördüğümde heyecanlandıracak bir araç önemlidir . İşte bu ikisini de karşılıyor bu araç . İçi belki 99 clio gibi ama ne yapalım Aux var çok şükür . Kırmızısı candır . Bu arada frenleri 2014 modellerde daha iyi sanırım zaten 3-4 değişiklik var 2013 ile aralarında Direksiyon göbeği fln vs . İntercity de en iyi duruşa ben sahiptim F30 3.20 ve E90 3.20 ler dahil . Lastiklerim çok sarıyor yalnız fabrikadan gelenleri kullanıyorum Potenza var .
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri