1.2 tsi'dan sonra daha düşük maliyetli olan Seat ibiza'dır.
1 litrelik motor 3 silindirli ve turbo beslemeli. Hiç de güçsüz değil, 110 beygir ve 200 Nm tork üretiyor.
100 kilometrede ortalama yakıt tüketimi olarak 4.4 litre gibi bir değerden bahsediliyor ki, bu süper.
Emisyon ise 102 gr. Style donanım seviyesinde sunulan 5 kapı Ibiza 1.0 lt EcoTSI 110 hp DSG, 54 bin 500 TL’den; Ibiza ST 1.0 lt EcoTSI 110 hp DSG ise 55 bin 500 TL’den başlayan tavsiye edilen anahtar teslim fiyatlarla satın alınabiliyor.
1.2 tsi kadar az yakıt tüketiyor ise mantıklı olandır ama fiyatlandırmaya bakınca aralarında bir fark da yokmuş gibi görünüyor.
Downsizing'in dibine vurdular dediğim otomobil. Verdir turbo'ya coşkuyu gelsin beygirler, ne ala memleket.
1.2 tsi'dan daha düşük yakıt tüketimine sahip olan otomobil.

Test etme fırsatı da buldum, motor hiç de cansız değil. Turbo şehir içi için gerekli olan devirlerde devrede. Yani otoban sürüşlerinde çok büyük şeyler beklememek lazım.
Eğer alınacaksa 500 tl daha verilip fr paketli olanın alınması gereken araba.

Fr donanım 3 kapı iken style donanım 5 kapıdır. Onun dışındaki farkları body kit ve lastik ölçüsüdür.
1.2 tsi 105 hp kullanıcısı olarak birkaç gün önce test ettiğim otomobil. İç mekanı halihazırda kullandığım 2011 modellere göre bir nebze toparlamışlar fakat kalite hala düşük. Performans olarak benim araçla aynı gibi geldi pek fark yok. Fakat 3 silindirlerin özelliğinden midir bilmem araç devirlenince inanılmaz güzel bir ses çıkıyor resmen m3 sesi gibiydi. Beni en çok şaşırtan özelliği bu olmuştu. Onun dışında süspansiyonları falan hala odun gibi.
Yakıt tüketimi belirtildiği gibi ise çok mantıklı bir downsizing olmuştur, mini cupra.
en verimli vag araçlarından olmasına rağmen değeri bilinememiş bir vag aracı olması ile tarihe geçmiş bir araçtır. Bu araçlarla 0-100'ü 9 saniyede görebiliyorsunuz, şehir içi 5.5 litrelerde sarfiyatı da... plus donanımı ile gayet tatmin edici bir doluluk ayrı bir güzel tarafıdır.
F/p oranı en iyi araçlardan biri. Alma planlarım vardı, olmadı. Belki sonra...
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri