uefa euro 2016 resmi sponsorudur.
en son satışa sunduğu iki yeni modeli elantra ile tucson’un satışlarına katkı sağlamak ve haziran ayında başlayacak uefa euro 2016 ana sponsorluğunu çok daha geniş kitlelere duyurmak amacıyla türkiyle çapında tur düzenleyendir.

27 nisan çarşamba günü start alan turda, 2 adet elantra 1.6 lt crdı dct, 1 adet elantra 1.6 lt crdı manuel, 1 adet tucson 1.6 lt t-gdı ve 1 adet tucson 2.0 lt crdı executive'ten oluşan 5 araçlık kafile istanbul’dan batı istikametine doğru yola çıkıp 6 haziran’a kadar 10.000 km yol kat ederek tanıtım yapacak.
yerel dilde "hayundayi" diye okunan firma.
Son yıllarda önemli işlere imza atan Koreli otomotiv şirketi.
güncel modellerini geliştirmek ve gelecekte üreteceği kaliteli otomobillerini şekillendirmek adına seul ve moskova'nı ardından üçüncü" marka deneyim merkezi"ni kuracak olan otomobil üreticisi.

hyundai motorstudio adı verilen platform güney kore’nin goyang şehrine kurulacak ve ülkenin en büyük otomobil merkezi olacak.
kia ile birlikte suv üretimi planlayan firma.
suv pastasının büyümesi ve kendi pazarlarının küçülmesi bu iki firmayı ortaklaşa bir araba üretmeye götürmüş. çinli rakiplerine karşı daha ucuz suv'ler üreterek ayakta kalmaya çalışacaklarmış.
2020 yılına kadar 250 mil (yani yaklaşık 400 km) menzilli elektrikli otomobil üretmeyi planlayan uzak doğulu üretici.
şimdilik hyundai ioniq, 110 mil (yaklaşık 180 km) menzile sahip.
sağlamlık konusunda avrupalılardan daha fazla güven veren firmadır benim için. dış görüntülerinde çok ciddi iyileşmeler olmuştur son dönemlerde. yalnız araçlarına binince konsolda trimlerde kullanılan malzeme ile hala çok fazla hyundai havası vermektedir. özellikle accent blue için geçerlidir bu söyledikler.
Satış sonrası faaliyetlerde tsk ve emniyet mensuplarına, yakınlarına indirim yapan firma.

Basın bülteni ise şöyle;

--- spoiler ---
Hyundai, satış sonrası faaliyetlerine çok özel kampanyalarla devam ediyor. 31 Mayıs - 18 Haziran 2016 tarihleri arasında devam edecek olan servis kampanyasında, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Mensupları ile birinci derece yakınları çok özel indirimlerden yararlanabilecek. Çeşitli meslek gruplarına yapmış olduğu özel kampanyalarla adını duyuran Hyundai, bu kez de ülkemizin can damarları güvenlik kuvvetlerine avantajlarla dolu fırsatlar sunuyor. Hyundai sahibi güvenlik kuvvetleri ve birinci derece yakınları, periyodik bakım parçalarında, işçiliklerinde, debriyaj, fren, süspansiyon, egzoz, klima parça ve işçiliklerinde yüzde 15 indirim imkanı elde ediyorlar. Hyundai, aracını yaza hazırlamak, ücretsiz check up yaptırmak, Blue Card ile birlikte sunulan avantajlardan yararlanmak ve ayrıca yeni Hyundai modelleri ile test sürüşü yapmak isteyen tüm Hyundai sahiplerini, Hyundai Yetkili Servisleri’ne davet ediyor.
--- spoiler ---
başladığı türkiye turu'nu bitiren firmadır. başlangıcıyla ilgili şurada entrysini girmiştik. şimdi de bitiş entrysi giriyoruz.

hyundai assan genel müdürü önder göker tüm turu şöyle özetlemiş:
--- spoiler ---
“40 günde 35 ilimize gitmeyi hedeflemiştik ancak bu rakamın üstüne çıktık ve üst düzey konfor vaadeden araçlarımızla 43 şehrimizi ziyaret ettik. ayrıca 30 tarihi mirasımızla ve şehirlerimizin kendilerine has simgeleriyle araçlarımızı görüntüledik ve bu özel fotoğrafları sosyal medyada hesaplarımızda ölümsüzleştirdik. amacımız araçlarımızın kalitesini ve dayanıklılıklarını uzun kilometreler boyunca kullanarak kanıtlamak ve ayrıca markamızı tüm türkiye’de müşterilerimizle bir araya getirmekti. bu bağlamda çok mutluyuz. çünkü tüm araçlarımız 10.000 kilometre boyunca herhangi bir zorluk yaşatmazken rotalara katılarak test sürüşlerini yapan herkesin yüzünde bir tebessüm bıraktı. ayrıca hyundai türkiye turu, 100’den fazla satış ve bağlantı gerçekleştirerek hedeflerimize de katkıda bulundu”
--- spoiler ---
  • / 5
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri