Güney korenin sanayi devlerinden biri. Altında kia motors da vardir. Zaten kia hyundainin daha sportif bir yönüdür bir nevi. Ülkemizde de hyundai assan olarak fabrikasi vardir ve i20 burada üretilmektedir.
94 model sonatadan 2015 model i20ye geçerken düşündüğüm şey ilerleme oldu ki markanin yerel dilde anlamidir zaten.
Hyundai iç donanım olarak, model yelpazesi olaral motor seçenekleri olarak çok geliştiler. Piyasada hyundai modelleri bu gelişmeler sonucu iç dolu otomobil olarak bilinir hale geldi.
Genesis modeliyle lüks segmente hitap etmeye uğraşan firma en sonunda modeli alt marka yaparak üzerindeki imajı düzeltmeye çalışıyor.
Hyundainin 5yıl garanti özelliği araç satmasında en önemli faktörlerden biri gözümde. Zaten insanlar maximum 5 senede bir araba değiştirir hale geldi ki bu avantajlı yapmış oluyor markayı.

Gelelim hyundainin eksilerine:
Performanslı ve ekonomik bir otomatik şanzıman seçeneği halen elle tutulur yok, Piyasa az yakan otomatik konforlu araçlar istiyor. Yine de hyundainin yakın zamandaki haberlerinde yeni bir otomatik şanzıman üzerinde çalış tıklarını doğruluyor.

Özetle gelecekte güzel işler yapacağa benzeyen dünyanın 5. Büyük otomotiv üreticisi. Ayrıca bunun yanında ağır iş makinasi, tren ve yüksek güçlü motorlar da üretmektedir.
tümünü gör
ilgili galeri