Hyundai'ın Detroit Fuarı'nda tanıttığı yeni Veloster modelinin performanslı versiyonudur.

Aynı zamanda Hyundai'ın alt markası olan N'in, i30 N'den sonraki ikinci modelidir. Güney Koreli üretici Detroit'teki lansmanla Hyundai N markasının da Amerika tanıtımını yapmış oldu aynı zamanda.

i30 N'de de kullanılan 2.0 litrelik turbo, 275 bg gücündeki (352 Nm) motoru kullanan Veloster N'in performans verileri paylaşılmadı.

Son derece agresif bir tasarıma saihp olan otomobilde modeli özgü tasarım detaylarına da yer verilmiş. Bunlar arasında farklı tasarlanan ön ızgara, önde daha geniş hava kanallarına sahip olan tampon, özel tasarımlı 19 inçlik jantlar, kanat, difüzör ve daha geniş çift çıkışlı egzozlar gibi detaylar yer alıyor.

Kabindeyse N tasarımlı özel spor koltuklar, N spor direksiyon, vites topuzu ve kapı eşiklerindeki logolar gibi detaylara yer verilmiş.

Teknik olarak otomobilde önde elektronik kilitli diferansiyel yer alırken, egzoz sistemi de tamamen farklı ve güzel ses verebilmesi için özel olarak tasarlanmış. Veloster N, aynı i30 N’deki gibi farklı sürüş modlarına sahip. Normal, Sport, N, Eco ve kişiselleştirilebilen N Custom sürüş keyfini maksimuma çıkartmak için geliştirilmiş.

Lansmanda otomobilin mühendisliğinden sorumlu olan Albert Biermann Hyundai N markasının Ring rekorlarındansa tamamen sürüş keyfi sunan otomobillere odaklandığını açıkladı. Ayrıca "Biz rpm değil bpm'i (beats per minute-bir dakikadaki kalp atışı sayısı) hızlandıracak detayların peşindeyiz" açıklaması da dikkat çekiciydi.

Bence Hyundai N gayet dikkatli adımlar atıyor. Bu alt markayı dikkatli incelemek gerek, şaşırtıcı ürünler çıkartacaklar gibi görünüyor.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri