hyundai sonata ve Genesis'i daha büyük pazarlara yolcu eden Hyundai'nin Avrupa için kullanmakta olduğu otomobilidir. Satış fiyatı 84.000 tl. Kendisi 'büyük sedan' olarak pazarda yer alıyor. Kendisi aynı zamanda Türkiye'deki en büyük sedan otomobillerden biri. 2 ve 1.6 litre benzinli motorun yanı sıra 1.7 litrelik dizel seçeneği de var ama 1.7 ve 2 litre olanlar ötv yüzünden çılgın rakamlara satılıyor. Donanım olarak otomobilde ne ararsanız var, Hyundai son günlerde ürettiği hiç bir otomobilini zaten boş göndermiyor. Bagaj hacmi ise 503 litre. 1.6 litrelik motor 135 beygir güç ve 164 Nm tork üretiyor. 0 - 100 ise 11.6 saniye. Ortalama yakıt tüketimi yaklaşık 9 litre.
hyundai'nin, önceki modellerini anımsatan d segmentindeki otomobili. bence biraz elantra ile i30 kırması gibi. daha kötüsü o felaket mavi ışıklardan vazgeçmemişler. valla ben 84000 tl verip kendisini almam, alanı da anlamam.

ayrıca kapıyı kapatırken duyulan boşluk hissi bu araçta da mevcut mu diye meraklardayım. nerde hyundai kapısının cılız sesi, nerde volkswagen'in tok kapı sesi.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri