2 litrelik turboşarjlı ve 4 silindirli bir motor kullanılıyor. 6000 devirde 263 beygirlik güç ve 308 nm lik tork değeri elde edebiliyor bu motor.
yeni kasası ile gelişini dört gözle beklediğim hyundai modeli. ciddi bir rakip olacak avrupalılara.
motoru ile bir çok insanı heyecanlandırmış olsa da benim beklentilerimi karşılamamıştır. rakipleri 2 litrelik motorlardan 300+ beygirler alırken kendisinin 263 beygir olması hoşuma gitmedi. e bir de ağırlık problemi var tabii ki.
13 Temmuz'da resmi olarak tanıtılacak otomobildir.
Resmi olarak tanıtılmış ilk Hyundai hot hatch modelidir.

Tamamen Nürburgring'de geliştirilmiş ilk Hyundai modeli olan i30 N, Güney Koreli üreticinin alt markası olan Hyundai N'in de ilk modelidir aynı zamanda. Hyundai, bu markanın dinamik olarak iddialı olabilmesi için BMW'den eski M departmanı başkanı Albert Biermann'ı transfer etti ve kendisine dünyanın parasını ödedi, ödüyor. Yani, i30 N'i standart bir hızlı önden çekişli olarak görmemek gerek, marka çok ama çok üzerine düşüyor bu modelin.

Daha önce de konuşulduğu gibi otomobil 20 litrelik turbo destekli bir motora ve 6 ileri manuel şanzımana sahip. Stanadart olarak 250 bg güç üreten bu motor performans paketi alındığında 275 bg güç ortaya atıyor. Torksa 353 Nm olarak görünüyor. Standart modelde 0-100 6.4 sn, performans paketteyse 6.1 sn.

Otomobilde normal i30'lara göre tasarım farklılıkları da yer alıyor. Farklı ön tampon, özel tasarımlı jantlar, arka difüzör, çift çıkışlı egzozlar, kabinde sport direksiyon, vitest topuzu gibi detaylar bunlardan bazıları.

VW Golf GTI gibi modellerle rekabet edecek olan i30 N zor bir sınıfta bulunuyor. Bu arada Hyundai'ın ilerleyen dönemlerde farklı N modelleri üreteceği de söyleniyor, biliniyor. Zaten bu yüzden WRC takımı Hyundai N olarak lanse edildi...
Önü karıncayiyene benzese de gerçek bir hot hatch'se eğer gram umurumda olmaz.

estudandoabiologia.files.wordpress.com/2012/10/tamanduc3a1-de-colete.jpg
Fastback karoserde de sunulacak otomobil.

Bize normali bile gelmez:(
Türkiye'de getirilmeyecek olan Hyundai modelidir. Ne hatchback'i ne de fastback'i gelmeyecek...
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri