Hyundai'nin volkswagen golf gti ve seat leon cupra 280'e rakip olarak üreteceği otomobildir.
Sene başından beri nurburgring'te testleri yapılmakta olan otomobil için fazlasıyla ar-ge yapılmış.

Hyundai mühendisleri arabayı hem track day koşabilsin hem de günlük kullanılabilsin diye tasarlamışlar.
Soğutma, fren ve süspansiyon gibi hususlarla ilgili özellikle çok çalışılmış.
Açıkçası merak ettirdi.
Hyundai'nin ürün yelpazesindeki en büyük boşluğu dolduracak olan otomobil.
Zaten yeni arabaları ile çok güzel bir ivme kazandılar, hemen mükemmel bir hot hatch üretmelerini kimse beklemiyor ama bir yerden başlamaları güzel.

Rakip olarak 2015 honda civic type-r, volkswagen golf gti ve renault megane rs trophy biraz dişli olacak. Ama fiyatlandırma iyi yapılır, aftermarket ürünler de olursa neden olmasın?
Audi tasarımcısı Peter Scheyer’ı ve BMW M Performans Şefi Albert Biermann'ı kadrosuna katmış olan Hyundai'nin son hamlesidir.

Hyundai bu otomobilinde motor olarak 1.6 litrelik ünite kullanmış.Bu ünite ile de 186 beygir güç ve 265 Nm tork üretilebilecekmiş.

Kilosuna göre beygiri biraz düşük kalabilir belki ama yinede olsundur.

(bkz: çekik gözlüler is coming)
performansı ne kadar iyi olursa olsun, türkiye'deki hyundai'ye bakış açısını göz önüne aldığımızda ilgi görmeyecek araba. adamlar işinin en iyilerini kadrosuna katıp manyak işler çıkartıyor. yurdum genci ise marka peşinde... umarım bu sefer sezar'ın hakkı sezar'a teslim edilir.
yukarıdaki entryler'de de belirtildiği üzere; volkswagen golf gti, seat leon cupra gibi otomobillere rakip olarak çıkartılmıştır.

yalnız şöyle enteresan bir durum söz konusu. bu 'n' kelimesinin mucidi olan albert biermann, bmw m segmentinin eskiden başında olan adam. yani bu 'n' olayının, m serisinden 'esinlenildiği' ciddi ciddi konuşuluyor. bu algının ters tepip tepmeyeceğini ise zaman gösterecek.

nurburgring'teki test videosu
Hafifletme yoluna gidilmez ise pek de performanslı olmayacak olan otomobil.
Hemen hemen aynısı olan kia pro cee'd ii gt de bu yüzden pek ilgi görmedi.
Deli gibi nürburgring nordschleife dönen otomobil. Günde en az 10 kez teste çıkıyorlarmış. Herkesin beklentisi çok yükseldi, çekik gözlüler gol atmak için iyi bir fırsat yakaladı umarım ellerine yüzlerine bulaştırmazlar.
Tüm testleri Nürbugring'de yapılıyor, sanırım oldukça iddialı olacak. Hyundai, N alt markasıyla performanslı otomobiller üretmeye hazırlanıyor ve galiba i30 N bunların ilki olacak. İleride daha çok model de göreceğiz gibi...
sesinin böyle olacağı açıklanan hyundai modeli. gerçekten iddialı.

video linki
bu sefer kuzey amerikanın çöllerinde olduğu tahmin edilen, çölde yakalanmış spy foto'ları çıkan otomobil.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri