Hyundai’nin 2017 Frankfurt fuarında tanıttığı ve Avrupa’da 2018’e girmeden satmayı planladığı, ancak gecikmiş olduğu araçtır. Fastback kasasında önceki i30’lara nazaran daha düşük hacimli turbo benzinli motorlar kullanılacak. Bunlardan; 120 HP güce sahip 1.0cc üç silindirli motor sadece sadece 6 ileri manuel şanzıman ile sunulacakken, 140 HP güç üreten 1.4cc dört silindirli motor ise hem 6 ileri manuel hem de 7 ileri vitesli otomatik şanzıman seçeneği ile kombine edilebilecek. Dizel motorlarda ise yeni geliştirilen 1.6cc dört silindirli motor 110 HP ve 136 HP'lik iki farklı güç seçeneğine sahip olacak. İki güç seçeneğinde de hem manuel, hem otomatik şanzıman bulunacak.
Hybrid modeli gelirse priustan epey müşteri çalacak olan araç. Malum amerika pasarında hyundai e ilgi gerçekten çok var ve şu tiple ki bence priustan kat kat yakışıklı.
Yıl içinde ülkemizde satışa sunulacak otomobildir. Henüz detayları belli değil ama muhtemelen hatchback i30'daki motor seçenekleri olan 1.4 turbo 140 bg benzinli ve 1.6 lt 136 bg turbodizel motorlarla gelecektir.

Modelin hibrit versiyonu olmadığı için bu ihtimal yok, Hyundai'ın hibrit temsilcisi Ioniq modeli. Onun da plug in değil normal hibrit versiyonu Türkiye'de satılıyor, bir ihtimal elektrikli modelin gelmesi planlar dahilindeydi en son yetkililerle konuştuğumuzda.
Son jenerasyon i30 tasarımdan ya da fiyatından olsa gerek bir önceki jenerasyonu kadar tutmamış olan modelin, daha sportif bir çizgiye sahip olan modeldir. Oldukça hoşuma gitmiştir. Yurdum insanının zevklerine hitap edebilen bir model olduğunu düşünüyorum. Dizel ünitesi ile satışları iyi olacaktır.
Hyundai tarafından 'N' versiyonu üretileceği doğrulanan modeldir. Otomobilde i30N'dekiyle aynı motor ve şanzıman kullanılacak.
i30 Hatchback'in yokluğunda satışa sunulması gereken otomobil.
Büyük ihtimal sunulmayacak ama, çünkü Elantra var.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri