Hyundai'nin 'ben de otomobil yapıyorum, bak!' dediği arabadır.
Sınıfının bir çok gereksinimi fazlasıyla yerine getirdiği gibi, motor ve şanzıman seçenekleri ile alınabilitesini arttırmıştır. eski hyundai ucuzluğunun yerini optimize edilmiş parçalar almıştır. Tebriks!
55.350tl'den başlayan fiyatları ile aslında cazip gibi görünen modeldir.
Bu fiyat etiketine sahip olan model 1.4 litrelik benzinli versiyondur.
Eğer benzinli ve otomatik bir araba istiyorsanız 64.850tl para isteniyor. E insan o zaman soruyoru neden gidip Leon yada Golf almayıp Hyundai'ye bineyim?

En alınası model için: (bkz: hyundai i30 1.6 crdi dct)
Hyundai'nin web sitesinde yayınladığı yakıt tüketim verilerine hiçbir şekilde başaramayan modeldir. Bu ara çok insanda duymaya başladım 'i20 aldım şöyle yakar diyordu böyle yakıyor' gibi serzenişler. Test ettiğim modellerde de hep bu problem mevcut. i30'da bunlardan farklı değil, hangi motor olursa olsun yazan değerlerin üstüne %40-45 koyun gerçek değerlere ancak öyle ulaşıyorsunuz.
Hem fazla yakan hem de çok gitmeyen arabadır.
hyundainin attığı adımları takdirle izliyorum, batmaktan kurtulup bugünlere geldiler ama motor teknolojileri ve arabalarının kiloları konusunda biraz daha çalışmaya ihtiyaçları var.
yeni dct şanzımanla tüm ezberleri bozmuş bir arabadır. korelileri gerçekten tebrik etmek lazım. eski hyundai önyargılarını silmeyi başarmaya yakındır. Fiyat performans olarak en alınası arabadır. 5 yıl garantide cabası. Aracı test edin ne demek istediğimi anlayacaksınız. Bu arada yakıt tüketimi de çok ideal olmuş.
iş gereği sw araç ararken 2011 1.6 crdi otomatik i30 cw almamla tanışmış olduğum araçtır

yenileri gibi olmasada 1.6 crdi 115hp motor performansı çok tatmin edici , klasik otomatik şanzımana rağmen cok rahat bir surus sağlıyor kasa biraz ağır bu nedenle

şehir içi agrasif kullanımda ciddi yüksek , ama dikkat edildiğinde çok ekonomik ortalamalar çıkarabilen bir arac , en azından benim için bu şekilde :)

cw için ek olarak koltukları yatırarak bagaj ile birleştiğinde ciddi bir hacim sunuyor , sanırım alabiliceğimin bu sınıfta en iyisini aldım

donanımındaki elektrikli katlanır ayna , far-yağmur sensoru , dijital klıma tum ihtiyacları eksiksiz karşılıyor

çok büyük beklenti içerisinde olsanız bile gonul rahatlığı ile tavsiye olunur.
Bugüne kadar kimsenin değinmemiş olduğu bir konu aklımı kurcalayıp duruyor.

Yahu böyle c segmenti bir otomobile neden 90 lardan kalma 4 kollu direksiyon yapılır anlamış değilim. Acayip itici duruyor. Koy 3 kollu sportif bir direksiyon sen de rahat et ben de.
4 kollu direksiyon simidini 90'lardan kalma bir moda zanneden yazarları tanımamıza vesile olan araç.

yok artık...
Hyundai'nin olmuş dedirten c segment otomobili.

İlk nesil için konuşacak olursak, iki tane kötü özelliği olan araba. Bunlar hissiz direksiyon ve fazla ağırlık. Ağırlığın fazla olması tüketim, konfor ve performansa negatif etki yapıyor.

Ayrıca yeni nesli zengin donanım listesi, makul fiyat ve başarılı şanzıman ile gayet alınabilecek bir araba.
Neden bir türlü kanımın ısınmadığı otomobil.

Ben koreli üreticiden daha başka şeyler bekliyorum, biraz daha mekanik olarak kendini geliştirmesi gerek.

Donanım olarak sundukları gerçekten güzel ama biraz daha hafiflemesi şart.
  • / 3
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri