Arkadaşlar anneme (46) 2013 model Hyundai i20 1.4 crdi veya 2013 1.5 tdci trend fiesta almayı düşünüyoruz ikisinin de başlangıç paketi var aklımızda. Sizce hangisi avantajlıdır?
35.000 lira bandında Opel corsa 1.3 dizel mi bakılmalı?
Yardımcı olursanız sevinirim.
(bkz: sözlük formatı)

bunun yerine karşılaştırılması yapılan iki aracın özellikleri yazılarak sözlük yazarlarından en doğru yorumlar ve görüşler entri olarak beklenebilir. fakat bunu belirtmek ve forum tarzı bir soru sormak sözlük formatına ne yazık ki aykırıdır. evet yine burası size birçok konuda yardımcı olsun, çoğu şeyi açıklasın ama soru ve ilk entri girişi maalesef böyle değil.
hyundai konusunda hoş şeyler duymuyorum şahsen, fiestadan yanayım
hyundai çok ağır olması nedeniyle yakıt tüketimi olarak kullanıcısını üzüyor. ama bu ağırlık geyiği dışında ben herhangi bir eksiğini göremedim. ford fiesta kabine çok ses alıyor, motor seçenekleri hiç cezbedici değil ve artık görüntüsü çok eskidi. bu sebepten dolayı ben hyundai i20'yi tercih ederdim.
Boyle basliklar yasak degilmiydi ya buranin serkani kim mudahele etsin
2yıl hyundai i20 1.2 sense kullandık bizde ilk alırken sizin gibi ikilemde kalmıştık ama sonuçta i20 aldık memnunduk araç bize küçük geldiği için sattık.
Aracın tek sıkıntısı 1.2 benzinli performans yönünden zayıf kalıyordu. 1.4 güçlüdür diye düşünüyorum.
Bana kalırsa i20 yi tercih ederdim...
Simdiden aracınız hayırlı uğurlu olsun. Allah gönlünüze göre versin :)
İki otomobilide hiç kullanmadım lakin hyundai hakkında özellikle otomatikleri için olumlu konuşmuyorla. Ford tercihi daha mantıklı geliyor.
2015 yılın da Hyundai i20 22 bin 142 adet, Ford Fiesta 10 bin 777 adet satmıştır. bence aynı segmentte fiyatları birbirine yakın 2 modelden eğer diğeri ford'dan daha çok satıyorsa o araba daha iyidir.
active olacaksa i20 çok güzel görünüyor
Fiesta'nın tercihim olarak daha ağır bastığı karşılaştırma.

Hyundai i20'nin en dolu donanımda 1.4 otomatik versiyonunu denedim. Eğer arabadan beklentiniz çok düşükse alabilrisiniz çünkü arabada 4 kişi varsa çok gitmiyor, yokuşta falan yüksek devirde bağıra bağıra çıkıyorsunuz. Şanzıman çok eski tip 4 ileri tam otomatik bir şanzıman bunun da zaten 90 hp olan aracın 10 hpsini öldürdüğü kesin. Son olarak izmir şehiriçi ortalaması 12 litre. Dizeli hakkında olumlu yorumlar duydum ancak benzinli otomatik kombinasyonuna bulaşmayın derim.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri