hyundai i20'inin crossover modeli olan otomobil.
226 bin adet üretilmesi ön görülüyor bu yıl için. %5 oranında artış elde edip rekor kırılması hedefleniyormuş. 1 litrelik turbo beslemeli benzinli motoru 120 beygir üretecek. Bakalım ne kadar bir pazar payı çalabilecek. Ben yine en önemli unsurun fiyat olduğunu düşünüyorum.
Tahminimce en az hyundai i20 kadar satacak olan otomobil.
Sebebi çok belli fiyatlar çok arttı, artık bir tık ucuza dahi araba bulunamaz oldu. Hyundai şu an o boşlukları doldurmakla meşgul. İleride daha lüks otomobiller üretebilmek için şimdi ucuza daha çok araba satmalı. Denklem çok basit. Bu arada arabanın şekli şemali de çok düzgün görünüyor, kabin zaten İ20 ile aynı.
Fiyat bilgisi henüz verilmemiş olan crossover.

Donanım olarak çok çok yüksek ihtimalle yine ağzına kadar dolu olarak gelecek. Fiyatlandırmayı eğer 60.000 tl bandının altında tutmayı başarırlarsa çok büyük satış rakamları elde edebilirler. Kadınlar genel olarak Hyundai'ye iyi gözle bakmıyorlar ama eminim bu algıyı bu otomobil ile kırabilirler.
Görünüm itibariyle çok beğendiğim otomobil.

Tasarım olarak bence Nissan Juke ile iyi bir rakip olacaklar.
fiyat bilgisi gelendir.
ülkemizde üretilen i20, ülkemizde 61.800 TL'den başlayacakmış.
1.0 lt, turbo GDI, 120 bg ve 1.4 lt, atmosferik, 100 bg benzinli motor seçenekleriyle Türkiye'de satışına başlandı.
Fiyatlar şöyle: 1.0 lt T-GDI versiyonu 61.800 TL, 1.4 lt Otomatik ise 62.400 TL.

Otomobilde sadece Elite donanımı yer alıyor. Buna Bluetooth, navigasyon, USB/AUX girişi ve 7’’ dokunmatik ekranlı müzik sistemi gibi donanımlar dahil edilmiş.

B segmentinde iddialı bir otomobil olacak gibi görünüyor. En azından fiyatları cezbedici.
Türkiye satış fiyatları açıklanmış olan otomobil. Sadece Elite donanım seviyesine sahip olan otomobilin 1.0 lt T-GDI versiyonu 61.800 TL, 1.4 lt Otomatik ise 62.400 TL’lik satış fiyatına sahip olacakmış. Fiyatlandırma hiç fena görünmüyor.
yakında en detaylı test yazısı ile sözlükte olacak olan Hyundai otomobili. Çekici B segmenti crossover'larından olduğunu söylemek gerek.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri