Hyundai Blue Drive, Yakıt tüketimini iyileştirmeyi ve emisyonları azaltmaya yardımcı olmak maksadıyla geliştirlmiş bir hyundai ürünüdür. Altı ana geliştirme barındırır.
Alternatör Yönetim Sistemi (AMS)
Bu akıllı teknoloji, Akünün sadece yavaşlama sırasında ya da motorun fazla güç beslemesi sırasında şarj edilmesini ve bu sayede yakıt tasarrufu sağlanması.
Elektrikli direksiyon
Pompalar, hortumlar ve yağlara dayanan geleneksel sistemlerin değiştirilmesi, Elektrikli Hidrolik Direksiyonun daha az komponenti vardır, daha az ağırlığındadır ve daha az motor gücü tüketir.
Dizel Partikül Filtresi (DPF)
Bu filtre kurum parçacıklarını yakalar, bu nedenle egzoz dumanı neredeyse ortadan kaldırılır.
Düşük yuvarlanma direnci lastikleri
Daha az çaba, daha az enerji demektir. Bu lastikler, kavrama veya güvenlikten ödün vermeden yakıt tüketiminizi ve CO2 emisyonlarınızı azaltmaya yardımcı olur.
Eko sürücü göstergesi
Bu yenilikçi sistem, yakıt verimliliğini en üst düzeye çıkarmak için vites değiştirmek için en iyi zamanı gösterir. Yakıt faturalarını% 7-9 oranında azaltabilir.
ISG (Akıllı Dur ve Devam)
Trafikte ya da ışıklarda beklerken ISG otomatik olarak motoru durdurur, ardından debriyaja bastığınızda anında yeniden başlatır. Bunu pek fark etmeyeceksin. Ancak% 15'e varan oranda yakıt tasarrufu görüyorsunuz.
Günümüzde mevcut bu teknolojilere yenilerinin de eklendiği stratejidir. 48v mild hibrit, benzin partikül filtresi bunlardan bazılarıdır. Teknoloji geliştikçe Hyundai'ın bu konudaki çalışmaları da gelişecektir.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri