Özellikle taksicilerin bir dönem bayıldığı otomobil. Koreli sedan arabayı bize sevdiren arabadır.
Dizel motoru inanılmaz canlıdır, hatta şöyle söyleyeyim bu arabanın dizeli gerçekten uçak gibi. Hiç ama hiç beklenmediği kadar hızlı. Trim sesleri çok fazla, özellikle ön konsoldan değişik sesler duymak mümkün.
Otomobilin bir diğer kusuru ise arka tarafının çok fazla zıplaması, arka tekerleklerin süspansiyon sistemi ile çok uğraşılmadığı belli oluyor. Unutmadan kliması çok iyi çalışır, yazın ortasında donarsınız.
Gittiği gibi durmayan arabadır. Bir dönem taksicilerin çok fazla tercih ettiği araçlardan biriydi.
Dönmüyor, durmuyor ama gidiyor:)
Arkadaş arasında 'uçan teneke' dediğimiz otomobil.
150-160 beygirlik bir çok otomobil ile kafa kafaya gider, durmak gerektiğinde ise hiç oralı olmaz. O hep gitmek ister, durmak yada dönmek istemez.
1 ton ağırlığı ile sanılandan daha ağırdır. Seri bir araçtır,1.4'ü bile sollamalarda zevk verir.
Son bir aydır şirketin kullandığım aracı. Ucuz, az yakıyor. Başka da bir ekstrası yok. Hızlı mı; evet, duruyor mu; hayır.
Bir haftasonu ankarada kullanma fırsatı bulduğum araçtır.Araçtan o kadar keyif aldım ki kendi sciroccomu bi kenara bırakıp haftasonunu bu araçla geçirdim.Astra Gtc yanılmıyosam 2008 falan 0-100 de deldim geçtim ve bu tek sefere mahsus bir delgi değildi.Arkadaşımla 2-3 sefer denedik inanamadık gerçekten.Gtc de alt devirleri ölü bitik bi arabaydı ama olsun.
Aklıma direkt olarak "Arka Sokaklar" dizisini getiren araba.
Plastik kokusu bildigimiz ayak kokar.
ilk çıktığında 1997 model accentimizi satıp sıfır km, füme rengi, bayi çıkışı lpg'li bir tanesine sahip olduğumuz 2009 era, aslen bindiğim araç olmasa da kendisiyle bir kaç bin km geçirdiğim sedan otomobildir. 1.6 cvvt (continuously variable valve timing) motoru strok boyu uzun olduğu için harika bir torka sahiptir, şanzımandaki dişli oranları bunu bir üst seviyeye taşır. fiyatına göre sundukları bakımından kullanıcı oldukça memnun eder. benim gözlemlerime ve deneyimlerime göre aynı seviyedeki bir çok araçtan iyi tasarlanmış ve dayanıklı bir mekaniğe sahiptir. iç mekanda sadece yeterli seviyede konfor sunsa da, size mantıklı bir araç kullandığınızı hissettirir.
fren konusunda kullandığım bir çok araçtan iyi olduğunu söyleyebilirim. ek olarak arka frenleri disk, el freni ise arka diskin içine saklanmış bağımsız kampanadır.

sürerken behzat ç şarkıları açar tribe düşerim, tam bir ankara arabası olmasıyla sevgimi kazanmıştır. çoğu kişiye hissiz bir otomobil gibi gelse de, ben kendisine amirim diye sesleniyorum.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri