Hypermilling en genel anlamda yakıt tasarrufudur.
Litre başına en çok kilometre yol yapmaktır kısaca.
Bu da arabayı akıcı kullanarak kaliteli temiz yakıt kullanarak aracın bakımlarını zamanında yaptırarak.Güvenlik göz ardı edilmeden fazla lastik basıncı kullanarak araçtaki gereksiz yüklerden kurtulunarak ve en önemlisi sabırlı olarak hypermilling yapılabilir.

(bkz: Akıcı araba kullanmak)
en bilinen yöntemi lastik basınçlarını normalin üstünde tutarak uygulanan eylem. normalde araçlarımıza 32-34 psi filan basarız. ancak bunu 40 ve üzerine çıkartmak mümkün. lastiğin maksimum basınç kapasitesine göre ayar çekilebiliyor. yüksek basınç yol tutuşuna etki etmiyor ancak titreşim ve ses, hatta özellikle sertlik rahatsız edici boyutlara çıkıyor. bunlardan rahatsız olmam derseniz, gayette %10'a varan tasarruf sağlanabilir.
öğrencilerin bileceği kullanım şekli. çalışmaya başlayınca pek önemli kalmıyor.
Ben bu sınıfa giren sürücülerdenim,
Severek yapmaya çalışıyorum. Malumunuz petrol fiyatları çok yükseldi. Elimizden bişey gelemiyor. Ben bunu yaparken arabamın Motor verilerini inceyip en uygun hız devir vites opsiyonlarını değerlendirekrek sağlıyorum. Kendi aracımın en ekonomik olduğu hız 4ncü vites 2250 devir saate 60 kmdir. Küçükyalı Tuzla arasında Sahil yolunda saate 60 km hızla giderken her kavşağın en hızlı akan şeridinde ilerlerim. Lastik basınc mevzusu ise yapılan en bilinen şeydir. Oysaki motorunuzun hız devir vites bandındaki anlık tüketimini yol bilgisayarını sıfırlayıp düz yolda 2 dakika sürüşün ortalaması alındığında elde edilen en düşük değeri tespit ederek sürmek bence lastik basıncı mevzusundan çok daha faydalı oluyor. Kimi arabalar rampa aşaği boşda iken az yakarken bazı arabalar ise vitesde iken çok yakıyor. Malesef benim aracımda cutoff olmadığı için boşta iken daha az yakıyor. Rampalarda ve ışıklara yapılan son yaklaşmalarda vitesi boşa almayı tercih ediyorum. Hypermiling benim için mecburiyetti. Ama yapa yapa sevmeye başladım.
Farkında olmadan Türk halkının uzmanlaştığı sürüş tarzıdır.
kışın kaloriferi, yazın ise klimayı kullanmayı reddeden prensipler bütünü.

pulse and glide olarak adlandırılan, hızlan ve süzül tekniği en bilinenlerindendir. ek olarak yolun sağ şeridinde yani yavaş şeridinde gidilmesi malum üzere hızın az olduğu şerit olduğu için hypermiler'ların vazgeçilmezidir.
bunlar da ilginizi çekebilir