Elektrikli araçları sıkıcı zanneden insanları görmemizi sağlayan olay.

Kardeşim senin elektrikli - hybrit araç anlayışın piriusla sınırlı kaldıysa bilemem ama

2 tonluk tesla model s 1300 kiloluk ferrariden daha çabuk hızlanıyorsa orda bir dur derim ben. Elektrikli araçların potansiyeli içten yanmalı motorlulara göre çok yüksektir. Çünkü elektrik motorlarının torku çok yüksektir ve bu torku ilk devirden itibaren verirler. Siz bir de teslanın ileride çıkaracağı spor aracı bekleyin. Model s bildiğin aile arabası ve kalkışta ferrari 458 in eline verecek utanmasa.

Bak bunlar da hibrit
porsche 918
ferrari laferrari
mclaren p1

Biraz araştırın amk. Sadece emisyondan dolayı hibrit araç yapıldığını falan mı zannediyorsunuz nedir? Batarya teknolojisi bugün ucuz ve yeterli olsa hiçbir üretici benzinli ya da dizel araç üretmez. elektrikli araçların önündeki tek engel bataryanın kapasitesinin sınırlı olması ve ağır olmasıdır.

İçten yanmalı motor çok iyi bir şey olsaydı fabrikalardaki 3000-4000 hplik sistemleri çalıştıran motorlar elektrikli olmazdı bugün.

İçten yanmalı motorlarda verim %30-%40larda gezerken elektrik motorlarında bu değer %90 ın üzerindedir. Enerjisini ses çıkarmaya ve ısınmaya harcamıyor yani direk yola aktarıyor.

tümünü gör
ilgili galeri