elektrik ve benzinli motorun bir arada olduğu sistemdir.
ruhsuz ve antipatiklerdir.

(bkz: toyota prius), (bkz: honda crz) vs.
hiç sevmediğimdir. ilk denen arabaların hepsi çok ruhsuz ve cansız olduğu için de bu algı oluşmuş olabilir.
Normal ve hafif şartlarda elektrik ile yoluna devam eden ama gaza yüklendiğinizde veya elektrik bittiğinde benzinli motora geçen arabalar.
yararlı bir sistem olduğu aşikar ama ruhsuz mu, evet. Hee BMW i8 gibi efsanevi modellere de temel oluşturmuyor değil tabii. Sistem farklılıklarını incelediğimiz yazımızdan hangi hibrid sisteminin nasıl çalıştığını inceleyebilirsiniz: Hibrid sistemler
Sadece elektrik ve benzinli motor birlikteliği değil, her türlü ili farklı motorun birlikteliğini sınıflandırmak için de kullanılır. Örnek: Hidrojen- Elektrik
Sözcük olarak melez anlamına gelir. Birbirinden farklı iki veya daha çok motorun yer aldığı araçlar hybrid araçlardır.
En yaygın örneği elektrikli ve benzinli motorlara yer verilen araçlardır.
Dünyada azalan fosil yakıt rezervi ile hybrid araçlar, alternatif yakıta geçiş döneminin temel taşıdır.
Her zaman Jeremy Clarkson izleyerek büyümüş birisi olarak antipatim oldukça yüksekti. Fakat birkaç hybrid otomobil test ettiğimde tüm görüşümün yıkıldığını fark ettim. Kıstas şehir içi olduğunda büyük nimettirler. Ama şehir dışı yolculukta istenilen derecede tasarruf sağlamazlar. Önceki entrylerde de bahsedildiği gibi elektrikli otomobil ayrıdır hibrit otomobil ayrıdır. Günümüzde süpersport örneklerinin hepsini çok beğenmekteyim. Laferrari gibi 918 gibi.

Onun dışında kalan Yaris Hybrid gibi modeller şehirli otomobillerdir. He benim kişiliğime uygun değildir fakat bir şehirli kullanıcı profiline mükemmel uygun bir alettir. Trafikte kaldıkça az yakabilen bir otomobil eminim İstanbul trafiği çilesinden bıkmış bizler için harika bir şeydir.
almanya'nın vatandaşlarına üç bin euro teşvik vermeyi planladığı arabalar. eğer 60 bin euroluk baremin altında bir araba alacaksanız, devlet size üç bin euro verecek. gerçi henüz yasa tasarısı halinde, kabul edilmemiş.

elektrikli arabalarda da beş bin euro vereceklermiş.

(bkz: #23368)
sadece elektrik ve benzinli motor değil iki farklı enerji kaynağının bir arada kullanıldığı sistemin adıdır.hidrojen ve elektrikli olanıda vardır. yerlisi için (bkz: sirius)
Yıllardır önyargıyla baktığım, yaz başında avrupa seyahatinde bir auris hybrid kiralayıp yaklaşık 1000 km yol yapınca fikirlerimin değiştiği araç. Tabi ki bizim gibilere göre değil, ama sessizliği, park, dur-kalk, düşük hız gibi durumlarda motoru çalıştırmaması, ve hemen hemen benzer sınıf bir dizel otomobil kadar yakması beni cezbetti. İleride bir dizel otomobil almak zorunda kalırsam (allah korusun) kesinlikle benzinli bir hybrid'i de değerlendiririm.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri