Arjantin asıllı elyapımı İtalyan süperspor otomobil markası Pagani'nin sahibidir.
Zamanında countach evoluzione concept' ini tasarlayan pagani yeni araçta ağırlığı azaltmak amacıyla carbon parçalar kullanmak istemiştir. lamborgini yönetimine bu parçaları üretmek için otoklav almaya ikna etmeye çalışan pagani yönetimden "ferrari' de olmayan bir şeye lamborgini' nin ihtiyacı yoktur." benzeri bir cevapla geri çevrilmiştir.
bunun üzerine 1987'de kendi borca girip otoklav ı alan pagani 91'de lamborgini' ye istifasını verip bir sene sonra kendi şirketini kurmuştur.
composite masterlığı ile tanınan pagani 7 yıllık geliştirme süreci sonunda ilk otomobili zondayı cenevre' de tanıtmıştır.
Kaynak
Ruh hastası arabaların sahibidir aslında.
Hem çok zeki hem de oldukça mütevazidir, önerilere gelişmeye açık oluşu pagani'yi bugünlere getirmiştir.
Asıl olayı aslında karbon fiber üretimi olan mühendis.
Pagani'nin her parçasının karbon fiber olması bu yüzdendir.
Kullandığı malzemelerin kalitesine dünya üzerinde hiç bir marka ulaşamaz. çünkü kullanılan malzemeler ne sadece lüks ne de sportif amaçlı. üretilen malzemelerin hepsi her şeyi barındıran malzemeler. olayı da bu zaten.
Geçenlerde duyurulan bir habere göre kendisine bir adet Porsche 918 Spyder almış, namı diğer Mr. carbon fiber olan şahıs. Ar-ge'ye verdiği önem göz önüne alındığında nasıl bir şaheser çıkaracağı merakla bekleniyor.
Sabah işe gelip tasarım studyosuna dalan tüm çizimleri teker teker inceleyen tasarım konusunda takıntılı güncel patron
über hızlı arabaların yaratıcısı. ancak tasarımları kendi yapıyorsa büyük sıkıntı var zira çok çirkinler.
Evi pagani atölyesinin içinde bulunan büyük hayalperest. Doğru çalışmaları yapmak için doğru kokular içerisinde yer almaya inanarak çalıştığı ofisi ve ortamı sürekli taşıdığı bir parfüm şişesi ile şenlendiriyor.

Hayatınızda belki de görüp görebileceğiniz en mükemmelliyetçi adam. Da vinci'den çok fazla ilham alıyor ve bu konuda ona minnettar.
Test pilotu davide testi olan otomobil üreticisi.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri