amerika'ya ihraç edilen ilk otomobilinin restore edileceğini açıklanan marka. honda n600 modeline ait 1 şasi numarasına sahip araç bulunmuş ve tim mings isimli işin ustalarından birine emanet edilmiş. güzel bir mini belgeseli çekilecekmiş ve araç daha sonra honda müzesine kaldırılacakmış. kuzey amerika pazarında üstüste gelen skandallardan sonra iyi bir pr çalışması olabilir.
aracın marş sistemine bağlı alkolmetre projesi üzerine çalışmalarını sürdüren üretici. motoru çalıştırabilmek için öncelikle bu testi geçmeniz gerekiyor. klasik cihaza üfleyerek alkol seviyeniz üç saniye içinde ölçülüyor ve motor üzerindeki kilit kalkıyor. şu aşamada biraz kandırılabilir gibime geldi ama henüz deneme aşamasında zaten.

foto 1
foto 2
gebze'deki şekerpınar fabrikasına yatırım yapacaklarını açıklayan marka. son yıllarda 10 binlere düşen üretim rakamlarını birkaç yıl içinde tekrar 2-3 katına çıkarmayı planlıyorlarmış. bu planlama dahilinde ön çıkartmayı düşündükleri model ise yeni honda civic olacakmış.

tahminime göre honda türkiye'nin renault'nun yerli satış rakamlarını görmesiyle japonya'daki yönetimi ikna etti. türkiye pazarı küçümsenecek bir pasta değil. hele ki burada fabrikan da varsa, şartlarını sonuna kadar zorlamalısın.
japon'ya da meydana gelen iki büyük deprem sebebiyle, nissan ve toyota'yla birlikte üretimi durduran firma.
2016 mart ayında 49.836 otomobil satarak, 2015 yılının aynı dönemine oranla %28.1 artış kaydeden japon üretici.
dünya çaında yakaladığı bu başarı türkiye'ye de yansımış. bu martta satışları, bir önceki mara göre %60 artış göstermiş.
Bana kalırsa geçen yıl otomobil dünyasındaki en güzel reklam filmine imza atmıştır, en bizde "R" var temalısından. Şöyle hatırlayalım: type-r
5.500 d/d dan sonra..
Türkiye gibi pazarları hiç sallamayan, dinozor motorlarıyla "sorunsuzluk" imajından başka pazarlayacak başka birşeyi olmayan, malzeme kalitesi sınıf standartlarının altında olan Japon harikasıdır.
motosikletlerini türkiye turuna çıkaran üreticidir. 3 ay sürecek etkinliklerle yepyeni 8 motosiklet 11 farklı noktada müşterilerle buluşacakmış. basın bülteni de şöyleymiş:


--- spoiler ---
türkiye’nin en çok satan motosiklet markası honda, hem 2015 yılındaki şampiyonluğuna teşekkür etmek hem de tamamen yeni modelleri hondaseverlerle buluşturmak üzere türkiye turu’na çıkıyor. 1995 yılından bu yana “kalite, güvenlik ve dayanıklılık” temel kavramları üzerinde yoğunlaşan honda türkiye, her tür beklentiyi karşılayabilen geniş ürün gamı ve güçlü bayi ve servis teşkilatıyla 2015 yılında türkiye’nin en çok satan motosiklet markası oldu. motosiklet kullanımının yaygınlaştırılması ve halihazırda motosiklet kullananları bilinçlendirmek adına 2015 yılında kurulan honda fan club ile honda motosiklet bayileri ile ortaklaşa gerçekleştirilecek olan etkinlik yaklaşık 3 ay sürecek. tamamen yeni 8 honda motosiklet modelinin tanıtılacağı turda motosikletleri kullanmak isteyenlerin ilgili bayilere ulaşıp randevu almaları yeterli. türkiye’deki tüm motosiklet festivalleri hakkında bilgi almak isteyen motosikletseverler www.hondafanclub.com.tr/takvim.php adresini ziyaret ederek bilgi alabilirler.

her şehirde iki gün sürecek olan etkinlikte bir yandan tamamen yeni honda modellerini kullanarak test etme şansı sunulurken diğer taraftan katılımcılara ikramlar ve hediyeler veriliyor. anlas lastik üreticisi ile yapılan işbirliği sayesinde etkinliğe katılan hondaseverleri lastik alımı için sürpriz indirimler bekliyor. anlas ve honda ayrıca ziyaretçileri lastik ve güvenli sürüş eğitimi vererek bilinçlendiriyor.

1974 yılında kurularak düzce’de üretime başlayan anlas lastik, "dünyadaki en iyi motosiklet lastiği üreticisi" olmayı hedefleyerek yola çıkan bir marka. 2011'den bu yana, türkiye’deki başarılarının yanı sıra ihracata yapılan yatırımla birlikte özellikle batı avrupa’da prestijli bir marka konumuna ulaştı. her yıl piyasaya yeni giren motosiklet modellerine göre üretilen yeni ebat ve desenleri piyasaya sürerek ürün kalitesine yapılan sürekli yatırımlarla anlas bugün, avrupa’nın en kaliteli ürünlerini üreten markalardan biri haline gelmiştir.
--- spoiler ---
türkiye internet sitesinden accord modelini kaldırmış markadır. iki litre hacimli atmosferik benzinli motorla satış ısrarları yüzünden piyasada tutunamayınca bu otomobilin ithalatından vazgeçmiş olabilirler.
  • / 4
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri