dün 3. kez düştükten sonra üzerinde gelen IRC marka lastikleri bu aksam kapı önünde yakacağım olaydır.
grenaj + siperlik komple çizilmiştir. kuru havada kesinlikle bir sorun yaşamadım fakat suyla teması esnasında uçan halı efektini yaşıyorsunuz. üstüne bir de logar kapağı ya da demir yolu gibi bi yerden geçiyorsanız allah yardımcınız olsun. tavsiyem bu tekerleri yakmanız yada kesip atmanız. sizden sonra başka kimsenin başına bela açmasın. michelin grip siparişi verdim. inşallah dedikleri kadar iyi çıkar.
Fabrikasyon lastikler yüzünden kafasını kıran kişi sayısı ile ordu falan kurabileceğiniz sorunsal.
honda pcx 125 alan herkesin ilk işinin bu lastikleri değiştirmek olması lazım. lastik en ufak ıslaklıkta kendinden geçiyor.
Takcan kardeşim 2 tane Michelin City Grip sorunun kökten çözülecek.
Cimri arkadaşların günde 2 kez düşmelerine sebebiyet veren sorunsaldır.
michelin city grip de taksan sorun kısmen çözülecektir dediğim durum. logar kapağı, mazgal, tren rayı gibi demir yüzeyler ıslandığı zaman en kral lastiği de taksan tutunamayacağın yüzeydir. ayrıca tren rayının diğer bir sıkıntısı da gerektiği kadar dik bir açı ile üzerinden geçmediğin zaman lastiğin raya girme meylinden dolayı insanı düşürmesidir.
eğer ki ıslak zeminde fren hissi kayboluyorsa değişmesi gerekendir.
Dışarıdaki kar ile baş edebilen tek lastiktir.

Az önce kurye arkadaş geldi ondan öğrendim. Fabrikanın lastiği ile yokuşu bile inemiyorum abi bırak gelmeyi dedi.

Sanırım baya iyi bir lastik dedem bu.
fabrikasyon lastikleri bok gibi olduğu için oluşan sorunsal. 10.000 tl istiyorlar scooter'e ama lastik takmaya gelince irc takıyorlar. enteresan.
Yağmurlu havada sıkça biniliyorsa heidenau k66 da tercih edilebilir. City grip tozlu ve parlak asfaltı çok sevmez, bir irc kadar olmasa da istanbul'un bazı yerlerindeki asfaltlarda sürprizler yaratabilir.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri