Honda'nın pcx 150 platformuna elektrikli motor desteği eklediği 2018 de Asya pazarında satışa sunacağı modeldir.
Rejeneratif şarjın yanında pluged-in denilen fişe takarak da şarj etme avantajına sahiptir. Elektrik enerjisini çıkarılabilir iki adet batarya kullanarak depolamaktadır. Doğal olarak çok daha modern gösterge panelleri ve kumanda kolları ile sunulmuştur.

Şahsi görüşlerime gelirsek;
Uzun zamandır bunu kim yapacak diye bekliyordum. İnşallah Türkiye pazarına girer de hemen satın alabiliriz.
Elektrikli bir scooter araştırmasını yıllardır yapıyordum. Zaten şehir içinde scooter kullanmaktayım. Amacım tamamen ekonomiye yöneliktir. Etrix denilen avrupa üretimi bir marka %100 elektrikli scooter vakti zamanında ithal etmiş olsa da çok çok iyi ürün olmalarına rağmen piyasaya toplumsal bilincin oluşmasından erken girdikleri için satışları durduruldu, ki zaten neredeyse hiç satamadılar.
Benim için günlük kullanıma uygun olma kriteri sürekli kullanılabilir bir araç olması gerektiğidir, 20 km sonra bataryası bitecek ve beni sürekli şarjım az kaldı tedirginliğine sokmayacak bir motor olması en büyük avantajlarından birisi, bunun yanında çok çok önemli parametresi hep hayalini kurduğum çıkarıp evimde şarj edebileceğim bir bataryasının olması. Etrix araştırırken bile nasıl şarj ederim diye düşünüyordum, apartmandan aşağıya 30 metre seyyar kablo sarkıtmayı bile düşünmedim değil ama neticede ben bu motoru keşfettiğimde zaten pazardan çekilmişlerdi.
Fiyatı ve Türkiye pazarına gelip gelmeyeceği konusunda bilgi bulamadım, bana göre 20.000'e kadar alınası var, bunun yanında arabalardaki ötv indirimi acaba bu motora da yansır mı diye düşünüyorum. Umarım gelir. Allah'ım nolur gelsin, amin.

Edit: Ben biraz karıştırmışım. İki versiyon gelmekte, birisi hybrid diğeri %100 elektrikli. Taşınabilir batarya %100 elektriklide. Lacivert olan hybrid beyaz olan elektrikli.
Pcx zaten yakmıyordu,bununla birlikte eminim müthiş olmuştur.
Yakında cebimize 5-10 lira harçlık ateşleyecek kadar ileri gidecek motosiklettir.
Ülkede henüz ABS'li modeli bile yok. Bunun gelmesi uzun süre alır.
Honda Türkiye ile görüştükten sonra maalesef 2018 yılında ülkemize getirilme planlanmadığı haberini aldım. Benim için hayal kırıklığı oldu.
bunlar da ilginizi çekebilir