Üçüncü neslini ilk defa 2015 yılı Ağustos ayında Frankfurt'ta düzenlenen uluslararası basın lansmanında kullanma şansı bulduğum, mantığımın "Git konuş, sarıl, öp, kucakla" diye tempo tutmasına karşın kalbimin "BULUNDUĞUN ORTAMDAN KOŞARAK UZAKLAŞ" diye bağırdığı Japon harikası.

Kullanışlılık özellikleri üst düzey, iç hacmi rakipsiz, donanımı zengin; lakin konu sürüş ve tasarım olduğunda yüzümü ekşitmeden duramıyorum. En sevdiğim özelliği, aynı zamanda iki kişilik yatak olarak kullanılabilmesi. Tek yapmanız gereken ön koltukları en ileri pozisyonuna kaydırıp kaydırıp kafalıklarını çıkardıktan sonra sırt kısmını tamamen geriye doğru yatırmak . Bu sayede arka koltukların minder kısmı ön koltukların sırt kısmı ile birleşecek; tek kişilik iki yatak uykunuza amade olacak. Hadi iyi uykular..

Bu özellik ilk nesil Twingo'da da vardı.

Jazz satın almak isteyenlere yegane not:
Jazz, tüm dünyada sadece 1.3 atmosferik benzinli motorla satılıyor. Bu motoru manuel ya da CVT otomatik şanzımanla satın alabiliyorsunuz, ama siz siz olun CVT şanzımandan uzak durun. 1.3 atmosferik motor Jazz'a zaten ancak yetiyor, bir de CVT şanzıman alıp işleri daha da kötü yapmayın. CVT şanzımanı yine alabilirsiniz tabii, ama sonra ben bu entry'yi okudum da dinlememiştim. Vah benim başım diyerek bana gelmeyin.
tümünü gör
ilgili galeri