Honda Jazz fazla standart donanımlarıyla ilgi çeken bir araç fakat eski teknoloji sorunsuz bir motor. Volkswagen Polo herşeyi opsiyonel olan bir araç 'boyasını bile ekstra para verip alınıyor' fakat yeni teknoloji bol problemli bir motor. Honda Jazz güvenlik testlerinde elde ettiği başarılar Polo'dan kat kat daha iyi. Jazz'da tasarım olarak ilgi çekici, farklı bir tasarım bulunuyor ama Polo sıradan ruhsuz bir tasarım. Jazz'ın iç mekan genişliği ferahlığı d seviyesini zorlar ama Polo maalesef içi aşırı dar. Jazz'ın malzeme kalitesi klasik Japonların sert plastik Polo da ise kaliteli bir plastik kullanılmış. Magic Seats özelliği Jazzı kendine sevdiren bir özellik hatta o kadar yük nasıl bu arabaya sığdı diye cümleler duyabilirsiniz. Polo'da ise 5 kişi sığdınıza dua edersiniz. ÖZET olarak, aşırı bir performans beklentiniz yoksa, bi araç alıp 10 sene kullanan kişiyseniz, kronik sorunlarla problemlerle uğraşmak istemiyorsanız, ferah bir kabin istiyorsanız, yolda kalmak istemiyorsanız, 3 kişilik bir aileyim bütün eşyalarım sığsın sakin sakin gezeyim diyorsanız, 2. elde kolay satan bir araç istiyorsanız Jazz; ama performanslı bir motor istiyorsanız, ya ben bi araba alıp 6 ay sonra satan biriyim diyorsanız, bir elde turbo borusu bir elde şanzuman servis servis gezmeyi seviyorum diyorsanız, Doğuş Oto'dan kazık yemeyi seviyorum diyorsanız tercihiniz Polo olmalı.
Jazz B sınıfın en iyi otomobillerinden. Güvenlik açısından da en güvenli B sınıfı araçların başında gelir.
Iki basarili otomobilin karsilastirmasidir.

Ben magara adami degilim teknoloji severim elimi attigim yer yimis yimis olsun derseniz polo.

Bana farketmez esek niyetine binecem ben masraf cikarmasin diyorsaniz jazz.

Magara adami benzetmesi kesinlikle asagilama amacli degildir bu arada. Karsilastirma sanki bana tarafsiz degil gibi geldi amma neyse
Honda Jazz B sınıfının en iyi arabalarındandır, Volkswagen Polo B sınıfının en iyisidir..
Honda Jazz'ın birçok yönden kazanacağı karşılaşmadır.

Poloyu gidip Fiesta ile Corsa ile karşılaştırın, Jazz bambaşkadır o segmentte. Sadece Magic Seats özelliği bile otomobil için ne kadar emek harcandığını gösteriyor. Evet teknolojisi eski lakin Honda'nın benimsediği pazarlama stratejisi bu; otomobilin çıkarıcağı problemleri minimize etmek.
Polo biraz daha teknolojik oldu da ne oldu? Insanlar gerektiği özeni göstermeyince otomobil işkence etmeye başlıyor kullanıcısına.
Ayrıca evet doldurunca gayet iyi bir araba oluyor fakat kaç tane öyle Polo var sokaklarda. Ve o kadar doldurmanın arabayi iyi yaptığı gerçeği kadar da bir o kadar arabayı haddinden fazla pahalı yapıyor.

Herkes otomobilden ihtiyacına göre seçim yapsaydı sokakta daha fazla göreceğimiz bir model olurdu lakin yurdum insanı kendi ihtiyaci yerine elalem ne der kafasında otomobil aldığı için her opsiyon için gidip Doğuş'a dökülüyor.
Polo ve ötekiler kötü araba mıdır tabi ki hayır, fiyat olarak sadece çok yüksektir. Ve bunu alım gücümüzü saymadan konuşuyorum çünkü bu ülkede malesef şartlar bu halde.
Jazz'ın birçok eksiği göz ardı edilen karşılaştırma.
Birincisi Türkiye'de sadece 1.3 motor ve cvt ile satılıyor manuel ve daha farklı motor beklentisi olanlara cevap vermiyor.

İkincisi yol tutuş performansı bırakın Polo'yu Clio'dan bile kötü. Direksiyon hissiz, tur sayısı fazla (önceki modelinden bile), süspansiyonlar fazla yumuşak arkadaki anti roll bar kaldırılmış, yani önden çabuk kopuyor ve virajda yatma fazla.

Son olarak ses izolasyonu zayıf. Tipik bir Japon olarak yol sesi, rüzgar sesi Allah ne verdiyse içerde. İç hacim esprisi yakıt tankı ön koltukların altına alınmasıyla mümkün olmuş. Başarılı ve zekice bir detay (bir önceki Civic'de de aynı tasarım vardı) fakat en büyük kozu yakıt tüketimi ve hacim olan Jazz'ı Polo değil Skoda Rapid spaceback ile karşılaştırmak daha mantıklı.
herkesin jazz diyip gidip polo aldığı bir karşılaştırma. Madem herkes polo'dan nefret ediyor neden jazz piyasada yok denecek kadar az? vw fan boy değilim ama gerçekler ortada polo Jazz dan daha kaliteli daha güzel araçtır.
Koseli hatlar ile Polo kesinlikle daha yakisiklidir. Ancak bir araba bu kadar donanimsiz olup bu kadar pahaliya nasil satilabiliyor anlamak mumkun degildir. Kaldi ki oyle problemsiz de degiller.

Bence her ikisini de (bkz: i20) dover.
polonun daha yakışıklı olduğu ortada fakat siz 5 kişilik bir aileyi poloya sokamazsınız ama jazz e sokarsınız
bunlar da ilginizi çekebilir