Honda'nın Cenevre Fuarı'nda Avrupa lansmanını yaptığı yeni CR-V modelidir.

İlginç bir şekilde Honda yeni CR-V'de dizel motor kullanmayacağını açıkladı ve otomobili benzinli ile hibrit motorlarla tanıttı.

1.5 litrelik turbo destekl VTEC benzinli (manuel ya da CVT şanzımanla alınabiliyor) ve 2.0 litrelik i-VTEC benzin ve iki elektrik motorundan oluşan hibrit güç ünitelerini alabiliyorsunuz.

Hibrit versiyon tek ileri şanzımanla geliyor. İki elektrik motorundan biri içten yanmalı motora destek verirken diğer motor jeneratör görevi görüyor. Motor ünitesinin içerisindeki kontrol modülü motorlar arasında geçiş yapılmasını sağlarken Atkinson döngüsüyle çalışan motor elektrik desteğiyle tork eksiğini gideriyor.

Honda şimdilik motorların tüketim veya performans verilerini açıklamadı, bu otomobilin Avrupa’daki satış tarihine (şu anda Amerika pazarında satışa çıktı) yakın bir dönemde paylaşılacak; ki bu tarih için Eylül ayı düşünülüyor.

Dört tekerlekten çekiş sistemiyle gelen CR-V ilk kez 7 koltuk kapasitesine sahip oluyor. Boyutları büyüyen CR-V hacim konusunda sıkıntı yaşayacak gibi görünmüyor.

Yeni CR-V Avrupa’da satılmaya başlandığında Nissan X-Trail, Renault Koleos gibi modellerle rekabete girecek.
Geçen sene üniverteden mezun olan lise arkadaşımın yaklaşık 3 aydır Texas'ta sahip olduğu SUV. İmreniyorum her ne kadar tercih etmediğim bir sınıf araç olsa da, Amerika'ya ilk defa gitmiş, yarı öğrenci yarı asistan, vatandaş konumunda olmayan birisinin kısa zamanda böyle bir araca sahip olabilmesi... Söyleyecek sözüm kalmadı, en iyisini herkes gibi bir kendime iki devlete vergilerini göz ardı edip, doların 3.8'lik kuruyla kaç para ediyormuş ona bakayım. Bu Amerikalılar zaten 1400 lira dan alıyor asgari maaşı değil mi...

automobiles.honda.com/cr-v
İlk kasasından beri kanımın ısınmadığı mpv görünümlü suv
arka tasarımı baştan aşağı kabus olan suv
Tasarım olarak Amerikan pazarı için geliştirildiğini belli eden SUV'dir. Bilemedim, bir şekilde Amerikan pick up'ları ve oradaki SUV'lere benziyor. Teknoloji olaraksa Honda'nın dizelden uzak durmaya çalışması enteresan geldi. Zira Civic'te yeni 1.6 dizel tanıttılar ve bayağı da umutlular o motordan...
13 Ekim Cumartesi (yarın) satışına başlanacak olan SUV. Fiyatları 265 bin ila 307 bin arasında değişiyor. Her ne kadar dizel seçeneğine sahip olmaması onu satış açısından MK4 kadar başarılı yapmayacak olsa da benzinli ve hibrit (sonradan gelecek) seçenekleriyle segmentte kendine ait yer bulabilir.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri