Evet, Honda Paris Fuarı'nda yeni Civic Type R'ı prototip olarak gösteriyor! Yeni Type R kısa bir süre önce tanıtılan yeni Civic'in üzerine üretilmiş.

Şimdiki model gibi yine çok agresif bir tasarım dikkat çekerken henüz motorla ilgili bir açıklama gelmedi ama çok büyük ihtimal 2.0 litrelik, turbo motor en az 310 bg güç ile kullanılacaktır diye düşünüyorum.

Focus RS gibi dört çeker değil yine önden çekişli olacak yeni Type R, İngiltere'de üretilecek, 2017'de muhtemelen satışta olacak.

Bakalım Honda yine Ring rekorunun peşinde olacak mı yeni Type R ile?
Eskisine gereksiz tasarım dışında bir şeyler katılmamış gibi. En azından yürüründeki 4 çeker değişikliği farklı ve ileri bir adım olabilirdi. 2038'e kadar önden çeker üretmeye devam ederler.
bence hatlarıyla tekrar japon çizgisine dönmüş arabadır. modifiyecilerin avcunu kaşındırdığına eminim.
tip olarak çok ama çok beğendiğim otomobil.
yüksek ihtimalle ülkemizde olmasa da yurtdışında çok satacak olan otomobil. adamlar sedan hothatch'lere bayılıyorlar, tam onların kalemi olmuş.

edit: radyatör, yağ soğutucu ile ilgili geliştirmeler yapılmış. ısınma sorunu yüzünden mi diye merak ettirdi.
10-15 yaşında erkek çocukların çizdiği arabalar vardır.
Her yerinde hava kanalları, kanatlar, turbo girişleri, spoilerler olan.
Hah işte ondan yapmışlar.
Dc2 kasa integra, fn2 kasa type-r varken "abi sen naaptın?" dedirtmiştir.
Haa beğenenede; "neden beğendin?" denilmez. Ayıp olur di mi?
Konsept degil prototiptir yani uretildiginde fazla bir degisiklik olmayacak konsept araclar gibi
Tasarımının 10-15 yaşındaki bir çocuğun vizyonuyla sınırlı olduğu düşünülen araç, bunu düşünen arkadaşlar ferrari f12tdf hakkında da aynı şeylerimi söylüyor yoksa "abi adamlar yapmış yeaaaa downforce'u nerdeyse iki katına çıkarmışlar" mı diyor merak ediyorum.
Bu yazıdanda aracı çok beğendiğim falan çıkmasın önü hariç çok kötü gözüküyor bence ama saçmasapan konuşmanında anlamı yok.
Boyaya bayıldım. Tam olmuş... onun dışında detaylar mükemmel ama nedense mükemmel detaylar mükemmel bir araç oluşturamıyor. neden bilmiyorum ama birşeyler eksik.
  • / 4
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri