Honda'nın yeni Civic modelinde, sedan gövdesiyle satışa sunmaya başladığı motor seçeneğidir.

Daha önce FC1 başlığında tartışıldığı üzere Şubat ayının sonlarında satışa sunulmuştur. Lansmanı dün ve bugün yapılıyor.

Lansmandan gelen bilgilere göre fiyatı 109.900 TL'dir. 1.5 litrelik turbo, 4 silindirli benzinli motor ve CVT şanzımanla satılan bu model Civic'in bir zamanlar VTi modeliyle elde etmiş olduğu o performanslı model imajını devam ettirmeyi amaçlıyor.

Resmi olmasa da testlere göre 0-100 km/s hızlanma 6.8 saniye sürüyor ve maksimum hız 210 km/s. Torksa 220 Nm olarak veriliyor.

Fiyat/performans olarak harika bir otomobil gibi duruyor. Sadece CVT şanzımanla ilgili bir takım soru işaretleri var aklımda...

Bakalım nasıl olacak?
109.000 tl'yi çöpe atmayın. Daha güzel bir hot hatch alın keyfinize bakın dememe sebebiyet vermiş otomobil.
CVT sanzimani hicte beklenildigi
gibi olmayan otomobildir.
220 Nm mi? :'(

Gerçi isterse 450 Nm olsun, bununki gibi çirkin bir arka bölümün hiçbir Newton ve metre ortaklığıyla harekete geçirilmemesi lazım -.-
0-100 km/s değerinin 8.1 saniye olduğu açıklanan otomobilir. Farklı pazarlarda bu kadar değişik süreler nasıl geliyor, onu pek anlayamadım.
sonunda testini yapmış birileri.

başarılı bir model. ben beğendim şahsen.
Keşke manuel olsaydı dedigim otomobil
Manueli geldiği anda alacağım otomobil olacaktır. Ayrıca donanımına bakarsanız gayette parasını hak eden bir arabadır. Siz boş BMW lere 170.000 verip kazıklanmaya devam edin.
Piano black izgarasiyla ve ufak spoileriyla rs ekini almis aractir. Ulkemizin modifiye cilgini hondalari rs sline amg typer m olarak falan gecmeli zannimca. Fiyataa gelince ulan zaten kaktiriyoruz bu fiyatada kaktiririz her turlu diye dusunulmus gibi.
Emsallerinden kat ve kat fazla yakan bir motoru olan otomobil. Amerika ve Suudi Arabistan'da yaşasak binilecek otomobillerden, o derece çok yakıyor. Ama petrol zengini bir ülkede yaşayıpta niye bu aracı alayım ki?
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri