cenevre otomobil fuarı'nda ortaya çıkmış 2017 model honda civic'tir.

japon üretici yine yapmış yapacağını ve modern çizgileri tasarımına harika bir şekilde katmış.
kaputun altında ise yeni 1.0 litre ve 1.5 litrelik vtec turbo motor bulunuyor.
ayrıca yakıt tasarrufunda sınıfında yine en iyi performansı sergileyecek gibi duruyor.
sedan modeli amerika'dan sonra asya'da da satışa sunulmaya başlanan yeni civic'tir.

tayland pazarında 1.8 litrelik atmosferik ve 1.5 litrelik turbo benzinli motorlarla piyasaya giriş yapmıştır.
bu ünitelerden 1.8 litrelik i-vtec 141 hp güç ve 174 nm tork üretirken, 1.5 litrelik vtec turbo motor ise 173 hp güç ve 220 nm tork üretiyor.

hem manuel, hem de cvt şanzıman seçenekleriyle ve beş farklı gövde rengiyle satılmaktadır.
hatchback versiyonunun patent resimleri ortaya çıkan 2017 model honda civic'tir.

foto - 1
foto - 2
foto - 3
foto - 4
foto - 5
yanılmıyorsam henüz konsept aşamasında olan otomobil.
türkiyede yine gereksiz bir pahalılığı olacaktır.
1.5lt turbo ve 2.0lt atmosferik beslemeye sahip versiyonları olacağı söylenen hot hatch. 2018 yılında da type-r modelinin gelmesi bekleniyormuş.
Honda'nın gelecek yıl satışa çıkartacağı yeni Civic modelidir.

ABD'de 1.5 litrelik, turbo 180 bg'lik yeni bir motorla satılacak olan otomobilde, Avrupa pazarında 1.0 ve 1.4 litrelik motorların da olacağı konuşuluyor.

Fotoğraflardaki otomobil Sport edition adı verilen, sportif versiyon. Bunun dışında Type R modeli olacağı da konuşuluyor tabii. Gücün 310 bg üzerinde olması muhtemel

Otomobilin satışının Amerika'da Eylül yani gelecek ay başlanması söz konusuyken, Avrupa pazarındaysa ilkbahar aylarında start alması bekleniyor.

Tasarım olarak yine zorlayıcı ama modern ve ilginç bir Civic olmuş. Turbo motoru gerçekten merak ettim, bakalım nasıl olacak?
tasarım olarak bir kısmın çok sevip bir kısmın nefret edeceği, motor seçenekleri açısından şimdiye kadar üretilmiş en mantıklı honda civic olacak olan otomobil. sonunda bizi 1.6 litrelik atmosferik motordan kurtardı.
Onden tasarimi gayet guzel olan arkadan bir o kadar kotu olan yeni civictir(benim gorusum). Eger fiyatlandirmasi 90.000 TL bandina cikarsa ve bir onceki kasa (FB7) gibi konfor ve malzeme kalitesi sunarsa jettanin karsisinda hic bi sansi olacagini dusunmuyorum.

--- spoiler ---
Gelecek yıl ABD'de satışta olması planlanan yeni Civic hatchback, Amerika versiyonuyla görüntülendi. Otomobilin Avrupa satışınınsa 2017’nin bahar aylarında olması planlanıyor. Yeni Civic'in üretimi İngiltere'de yapılıyor.

Otomobilde tamamen yeni 1.5 litrelik, 180 bg gücünde, 220 Nm tork üreten bir motor dikkat çekiyor, bu motor Amerika pazarındaki araçlarda yer alacakken, Avrupa pazarı için buna ek olarak 1.0 ve 1.4 litrelik alternatifler de olacak. Ayrıca hibrit bir modelden de bahsediliyor.

Honda, yeni Civic’in Sport Edition isimli bir versiyonunu da hazırlıyor. Bu otomobil standart modele göre agresif gövde kitiyle dikkat çekiyor ve ortada konumlandırılmış egzoz çıkışları bunun bir parçası.

Herkesin merak ettiği Type R modeli de ilerleyen dönemlerde model gamına katılacak. 2.0 litrelik, güncel Type R’ın motorunun geliştirilmiş bir halini kullanacak otomobilin gücünün 310 bg’den fazla olması bekleniyor. Type R’ın ne zaman satışa sunulacağıysa henüz netleşmedi.
--- spoiler ---

kaynak: otoloji.com
  • / 3
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri