İlk olarak Amerika pazarında satışa sunulup daha sonra Avrupa pazarında satılacak olan Honda Civic'tir.
1.5 litre 4 silindirli yeni nesil VTEC Turbo motoru bu gövdede büyük ihtimalle görev alacak. Dizel - otomatik seçeneği de büyük ihtimalle olacak. Tipi bence eskilerine göre biraz daha güzel olmuş, güzel fiyatlar ile yine ülkemizde hatırı sayılacak kadar satış yapacaktır.
Fotoğrafa bakılınca arka stoplar yine bir değişik olmuş dediğim araba.
Yine değişik şeyler denemişler her bahse varım.
Ön kısım ile çok uğraşılmış belli ki, o eblek ifade gitmiş daha oturaklı bir araba gelmiş.
C sütununun açısı falan da çok güzel, coupe gibi geliyor. Umarım böyle üretilir.
2 üstteki entry'imi bana yedirecek olan otomobil.
Gayet güzel olmuş, oturaklı olmuş, çok şaşırttı.

Yeni Honda Civic'in şok fotoğrafı
Ön tasarım biraz bmw sedanları anımsatsa da gayet şık olmuş otomobil. Zaten Honda'yı hepimiz biliyoruz. Dİzel otomatik gelirse mantıklı tercih olarak satın alınır bir sedan olacak.
amerika'daki satışları durdurulan araçtır.

2.0 litrelik motorunda meydana gelen problemden ötürü aracın satışının durdurulduğu duyuruldu. hatta önceden satılan 34.000 aracın geri çağrılması bile muhtemelmiş. yeni çıkacak olan 1.5 litrelik turbo benzinli motorlarda ise böyle bir sorun yok diyor honda, bakalım.
aerodinamik açıdan verimli bir şekilde üretilmiştir.

yapılan rüzgar tüneli testi sonucunda; yeni tekerlek tasarımıyla %4'lük, aracın altında ve motor odasındaki hava akışında yapılan düzenlemelerle %15'lik rüzgar sürüklenmesinde azalma olduğu görüldü.
yeni nesil 1.5 turbo motorlu olanlarının geçen senenin civic si ile aynı kalkış sürelerine sahip olduğu model. bir sene içerisinde böyle bir atılım, bu japonlardan korkulur.
cenevre'de yer alacak mk10 kasasının bazı fotoğrafları basına sızan model.

foto 1
foto 2
foto 3
foto 4
foto 5
çok güzel olmuş araba. şu resime bakın bir ya. hele şu. doğuştan modifiyeli diyebileceğimiz cinsten sanki. şahane olmuş.
  • / 3
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri