Honda 1948 yılında Soichiro Honda tarafından Japonya'da kurulmuş Japon Otomotiv firması. Başlangıçta motosiklet üretimi yapan firma zamanla otomobil, su motoru,(gemi tekne yat vs.) robot, güç ekipmanları (jeneratör, çim biçme aleti vs.) motor (herhangi bir işte kullanılacak akaryakıtlı motorlar) ve uçak üreten bir firma haline gelmiştir. Dünyanın bir numaralı motor üreticisi olan Honda Japon otomotiv sektörünün gelişmesinde ciddi katkılar sağlamıştır. Ülkemizde en çok sevilen hot-hatch olan (bkz: Honda Civic Type-R)'ında üreticisidir.
Dünya üzerindeki en garantici araba üreticisidir.
Teknolojiden geri kalmalarının sebebi bu garantici oluşlarındadır. Bir motor üretir ve en az 6-7 yıl onu test ederler. Bu sırada diğer markalar o teknolojiden sıkılmış yenisine geçiyor olurlar genellikle. 1.6 atmosferik dinazor motorlarıyla ünlüdürler, bu motoru bozmak için sanırım gökdelenden aşağı falan atmak lazım.
Nurburgring ve honda civic type-r keyword'leri yüzünden rezil olmuş markadır.
İnandılar rekoru kıracaklarına, reklamları bunun üzerinden yaptılar. Sonuç bu, PATATES.
Bu savaşın galibi için: (bkz: renault megane rs)
Civic modeli gayet konforludur. 2007 model otomatik vitesi ortalama 9-9.5 lt yakıyor.
Elektrikli arabalar konusunda ar-ge'leri çok fazlaymış.
İyi de olmuş, dizel motorlar konusunda geri kalmışlıkları bir işe yarasın.
Honda crx modeline hala aşık oldugum o yıllara göre1600cc gibi kücük bir atmosferik motordan 160 hp güç alan otomobil üreticisi.
Dizel motor sevmeyen, taş gibi motorlar yapan, plastik kalitesine pek önem vermeyen, motor teknolojisi olarak zamamında çok başarılı çalışmaları olmuş markadır. 90 modellerdeki otomatik vitesleri bile hala taş gibi sorunsuz çalışmaya devam eder. Emektar otomobillerdir. Hybrid konusunda da en hızlı gelişimi yapacağını düşündüğüm markadır.
isim babası aynı zamanda kurucusu olan soichiro honda olan marka. logosunda basit bir şekilde h harfi kullanırlar. ancak japonya'da daha ince bir h tercih edilirken, avrupa pazarında kalın ve dominant bir h harfi görürüz.
kuzey amerika pazarındaki 2,2 milyon aracını geri çağıran otomotiv üreticisi. sorun hava yastıklarıymış. bu aralar bu tarz hareketlerde bir artış mı var bana mı öyle geliyor, anlamadım. sanki volkswagen emisyon skandalı sonrası herkes abd pazarından çekinir olmuş. aman bir tatsızlık çıkmasın ali rıza bey kıvamında takılıyorlar.
amerika ne gözdağı verdiyse, her sıkıntı hissiyatında getirin servislere yapalım diyen marka. sorun çıkaran hava yastıkları takata marka. ford ve general motors da aynı markayı kullanmış bir dönem. bu kadar panik yapmaya gerek yoktu sanki.
  • / 4
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri