geç de olsa geleceği söylenen vergi indirimidir. sonunda devletimiz (10 yıl geriden de olsa) aklı başında bir iş yapmış olacak. hem çevre kirliliği hem de hibrit ve elektrikli otomobillere teşvik için gerekli olan adımı atıyor.

vergi indirimi şöyle olacak: diyelim 2 litre içten yanmalı motora sahip olan bir otomobil alacaksınız, ötv olarak vergi diliminiz bir alt dilimde değerlendirilecek. yani 1.6 litrelik bir otomobil alıyormuş gibi vergi ödeyeceksiniz.

bu durumda bir çok lüks otomobilin fiyatında büyük bir düşüş yaşanacak gibi duruyor.

vaziyet alın buralar hareketlenir.

en güzel indirimi alacak otomobil ise: (bkz: bmw 740le)
amaçsız bir vergi olan, 99 depremi için gelmiş olan bir vergiden yapılacak olan indirimdir. olum depremin yaraları sarıldı, alınan vergilerle yeni bir devlet kurulur, neyine seviniyorsunuz anlamıyorum.
Olması gereken indirim. Vergilere müdahale edemiyoruz bari hibritlere teşvik edin insanları.
yıllarca beklenen, geç de olsa iyi ki yapıldı denilen uygulamadır. Fakat, vergileri indiriyorsun ama aracın gitmesi için gereken akaryakıtı dışarıdan ithal ediyorsun. Vergileri azaltıp kuşa çevirsen, hibrid araç ile dışa bağımlılığını azaltsan daha iyi olmaz mı dedirtir insana.
Gerçekten gelirse bir hayli yararlı olacak ve ülkemizdeki hibrit satışlarını arttıracaktır. Bundan en iyi şekilde yararlanan araçsa kuşkusuz BMW X5 40e modeli olacaktır.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri