ogs ve kgs ihtiyacı karşılayamayınca 2012'de devreye sokulan hızlı geçiş sistemidir. ogs'den farkı, aracınızın camına duvar saati gibi bir şey yapıştırmak yerine sticker şeklinde bir bant yapıştırmanızdır.

bunu da ptt şubelerinden, kara karayolları giriş çıkışlarındaki satış noktalarından veya anlaşmalı bankalardan alabilirsiniz. gerekli belgeler:
- araç ruhsatı
- kimlik fotokopisi
- 5 tl'lik banknot

--- spoiler ---
PTT AŞ ile Doğa Koruma ve Mi̇lli̇ Parklar Genel Müdürlüğü arasında mi̇lli̇ parklara gi̇ri̇ş ücretleri̇ni̇n Hızlı Geçi̇ş Si̇temi̇ (HGS) üzeri̇nden toplanmasına i̇li̇şki̇n protokol imzalandı.

Doğa Koruma ve Mi̇lli̇ Parklar Genel Müdürü Nuretti̇n Taş, Doğa Koruma ve Mi̇lli̇ Parklar Genel Müdürlüğün faaliyet alanı kapsamındaki korunan alanlara ziyaretçi giriş yoğunluğunu azaltmak, geçişleri kolaylaştırmak amacıyla bu uygulamayı başlatacaklarını belirtti.

Hedef 15 Milyon Ziyaretçi.

Ülke genelindeki toplam 40 milli park ile 209 tabiat parkına, yıllık ortalama 12 milyon 500 bin ziyaretti giriş yaptığını ifade eden Taş, 2019 sonuna kadar milli park ve tabiat parkı ziyaretçi sayısını 15 milyona çıkarmayı hedeflediklerini bildirdi.

Taş, uygulamanın ilk etapta ziyaretçi yoğunluğunun en fazla olduğu aralarında Uludağ, Yedigöller, Abant, Dilek Yarımadası’nın da bulunduğu milli park ve tabiat parkı olmak üzere 23 alanda faaliyete geçirileceğini kaydetti.
--- spoiler ---


Kaynak: haber7.com
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri