1471 bg gücündeki Hennessy Venom GT Spyder'ın Amerika'da elde etmiş olduğu dünya rekorunu konu alan başlıktır.

Rekor, Hennessey'in 25'inci yılını kutlamak için, California'daki Naval Air Station'da gerçekleştirilmiş ve Venomo GT Spyder tam 425 km/s hıza ulaşmış, üstelik üstü açık şekilde! Böylece dünyanın en hızlı roadster'ı unvanını ele geçirmiş oldular. Bu arada hız, Racelogic tarafından da kayıt altına alınmış.

Venom GT'nin coupe'si de 2014'te 432 km/s hıza ulaşmıştı.

Bu rekorla Hennessey daha önce Bugatti'nin Veyron Super Sport ile elde etmiş olduğu rekoru geçti. Veyron 406.4 km/s'ye ulaşmıştı. Ancak GT Spyder'ın dünyanın en hızlı üretilen convertibel olması için yeterli üretim sayısına ulaşmadığı açıklandı. Bunun için Hennessey'in kollarını sıvaması ve üretimi artırması lazım.

Venom denilen otomobil aslında Lotus Exige ve Elise'de kullanılan şasinin uzatılmış bir versiyonunu kullanıyor. Otomobilde 7.0 litrelik, çift turbolu V8 Chevrolet motoru kullanılıyor, maksimum güç 7200 d/dak'da tam 1471 bg! Tork ise 4200 d/dak'da 1745 Nm. Bu güç arka lastiklere 6 ileri manuel şanzımanla aktarılıyor.

Amerikalı üretici 0-100 km/s hızlanma değeri için 2.4 sn'den daha hızlı açıklamasını yaparken, 0-200 km/s için de 13 saniyeden hızlı deniyor.

Bu otomobilden şimdilik sadece üç adet 'World Record Edition' adı altında üretildi ve her biri 1.3 milyon dolara satılıyor.
World record edition diye otomobil mi satılır arkadaş, bu neyin kafası dedirten otomobil, pardon şaheser.
amerikalıların yine bir şekilde pr'a çevirdiği dünya rekoru başlığıdır.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri