• / 2
Piste çıkan kimselerin genellikle kullandığı tekniktir.
Rev-Match'te denir. Arabayı sarsmadan vites küçültmek için kullanılır.
Frenaj anında ayağın üst kısmı frende iken topuk kısmı gazı ufak ufak tokatlar.
Rwd yani arkadan çekiş olan arabalarda heel and toe'suz vites küçültmek arabanın dengesini bozar, hatta ve hatta spin atmanıza dahi sebep olabilir. En büyük faydası arkadan çekiş arabalara olsa da
önden çeker ve 4 çeker arabalarda da işe yarar. Yapabilen kişi sayısı azdır, çok pratik gerektirir.
istanbul park'a çıkan arkadan çekişli araba sahiplerinin zamanla öğrenmeye mecbur kaldıkları tekniktir.
Defalarca spin attıktan sonra 'ulan bu böyle olmaz' deyip çözümü youtube'da bulmuşlardır.
Öğrenmek için önce boş arazide başlamanızı şiddetle öneriyorum, yoksa önde giden abimize arka tamponundan dokunmak işten bile değil.
Arkadan çekişli araçlarda mutlaka yapılması gereken bir teknik.

Ama genellikle spor karakterli arabalar ile yapılabilir. Çünkü: Bu tip araçların pedalların konumlandırılması, heel and toe yapılabilmeye uygundur. Sıradan binek arabalarda yapması imkansıza yakındır.
Sıradan araçlarda yapabilmek için yeni bir teknik geliştirdim. Toe and heel denebilir. Pedal pozisyonu uygun olmayan araçlarda orijinal heel and toe yapmaya çalışırsanız diz kirişleriniz yan bağlarınız esneyebilir hatta kopabilir ayrıca kaza yapıp daha büyük hasarlara sebep olabilir. Ama topuk frende parmak gazda yaparsanız (bkz: hyundai accent era)
(bkz: clio symbol) vs vs o zaman hem tekniği uygulayabilir hem eklemlerinizi hemde diğer insanların sağlığını koruyabilirsiniz. He gerek var mı bu araçlarda tercihi siz yapın.
Halkımın hyundai accent sürebilmek için geliştirdiği tekniktir.
Standart bir kullanıcının ihtiyacı olmayan tekniktir ayrıca.
Hayatımın bir parçasıdır.
Doğru yapıldığında vites, en kral çift kavrama şanzımandan daha sarsıntısız küçültülür.
-Standart bir aracta pedal konumlandirmasindan dolayi yapamayacaginiz bir hareket.
-Yapsaniz bile cogu yeni nesil elektronik gaz pedali olan araclarda frene bastiginizda gaz tamamen devre disi kaldigi icin yapamayacaginiz eylem
dün istanbul park'ta kendisini beceremeyen bir honda s2000'in spin atmak ne demek öğrendiğini gözlerimle gördüm. bol bol çalışıp bir şekilde oturtabilmek, öğrenebilmek lazımdır.
Geçen şirketin fluence'i ile denerken bacağımı kırmaya çok yaklaştığım olay. Doğru düzgün manuelimiz yokki öğrenelim şu işi.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir