İngilizlerin çıkardığı kitap serisi. kullandıkları arabaların kullanıcı tarafından tamirini ve bakımını yapmasını en kolay yoldan anlatan bol resimli, bol şemalı kitaplardır. Tiger tankının bile Haynes kitabı vardır.
Biraz daha DIY (do it yourself) mantığında otomobil toplayanlara hitap eden bir seridir. Daha sonra tshirt tasarımları falan da çıktı ortaya. Koleksiyonluk değildir ama emraklı olduğunuz araçlar varsa bir kaç tane alınabilir.
Opel astra g kasanın 1 adet dijitaline sahip olduğum kendi tamirini kendin yap kitaplar serisidir. Kitaplarda her parçanın ve işlemin zorluk seviyesi ve gereken ekipmanlar konu başında yazılır. Hatta bazen yapılacak iş çok zor ise hacı sen ustaya götür bunda en iyisi uyarısı da olur.
Maalesef kitapları britanya dışında başka bir yerde yaşıyorsanız yollamıyorlar, satmıyorlar. Çeşitli paylaşım ortamlarında bazı modelleri bulunabilir olsa da genelde aradığınızı bulamazsınız.
Bir motor meraklısı için olmazsa olmaz başucu kitabıdır. kitabın İngilizce olması insana inglizce öğrenme hevesi uyandırmaktadır. Özellikle, teknik kelimelerin ingilizce dilinden farklı olmasıyla, insanın ufkunu açan kelimeler öğreten kitaplardır. Eğer otomotiv mühendisiyseniz veya otomotiv öğretmeniyseniz, kitap size çerez gelecektir. Her kişinin kendi arabası için paraya kıyıp vermesi elzemdir. Alacağım seni golf 3.
bunlar da ilginizi çekebilir