Türkiye'de düzenlenen, halkın katıldığı pist organizasyonlarına verilen isim. Yaklaşık 8 yıldır izmit körfez, istanbul park ve izmir pınarbaşı pistlerinde düzenlenmektedir.
izmir körfez pistinde olanları apaçiler yüzünden tatsız olan organizasyonlardır. her yerde honda sahibi apaçiler ve duvaların üstüne tırmanan semt sakinleri oluyor. istanbul park ise malumunuz kazıkçı. sonuç olarak yapılamayan organizasyonlardır.
İstanbul park'ta olanının adı artık halk günü değildir. Malum fiyatlar üzerine bizim tuzumuz kuru olduğu için piste de tuzu kuru olanlar çıksın diyerek halka büyük kazık atmışlardır.
Körfez pistinde olanına bir türlü katılamadığım, ne zaman yapıldığını öğrenemediğim ama muhtemelen çok eğlenceli geçen günler.
pahalı bir hobinin ucuzluk günleri. gerçi rakamlar yine yüksek kalıyor, birçok insan bu zevki doyasıya yaşayamıyor. sürümden kazanmak varken insanları uzak tutarak sokaklara ve caddelere yönlendirmelerini anlayamıyorum.
Eskiden sinemalarda halk gunu olurdu belki hala olan yerler vardir ama her aile gidip izleyebilirdi . Bundaki halk gunu ise kesinlikle Türk Halkinin oldugunu dusunmuyorum
ne kadar şikayet edilirse edilsin arz-talep ilişkisi nedeniyle fiyatlarında bir yumuşama olmayacak günler. fiyatlar bu ancak giden de çok. ne diyebilirsin ki.
halktan kastın milyonluk holdinglerin sahiplerinin çocuklarının olduğu, gününse bu veletlerin kendilerinin tatmin etmek olduğu organizasyondur. gerçek halk kendini köprüde makas atarak şile yolunda gazlayarak öldürüyor. aferin size.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri