intercity sürüş akademisi'nde aldığım eğitimlerden biridir. Araba kullandığını, yılların şoförü olduğunu iddia eden herkesin de alması gerekir. Amacı trafikte yol alırken başınıza gelebilecek durumlara önceden hazırlıklı olmak ve o anda ne yapacağınıza doğru karar verebilmenizi sağlamaktır.

Genellikle insanımızın sürüş pozisyonu falan hep hatalı zaten. Kimsenin de nasıl olması gerektiği ile ilgili bir fikri yok. Rezalet.
Genellikle ileri sürüş teknikleri eğitimleri ile karıştırılan eğitimler. Güvenli sürüş teknikleri daha çok o kazaya hiç karışmamış olmak, yani kazadan önce önlemini alabilmek ile alakalı eğitimlerdir. intercity sürüş akademisi'nde verilen eğitiminde genel amacı aslen budur. O pozisyona girdiğiniz zaman fizik kuralları yüzünden kaza yapmanızın çok olası olduğunu size gösterir.

(bkz: yolu okumak)
(bkz: oturuş pozisyonu) gibi konulardan başlaması gereken, trafiğe çıkan her sürücünün bilmesi gereken tekniklerdir.
Herkesin en azından bir kere alması gereken eğitimlerdir. Ama tabii asıl etkisini uzun yıllara yayıldığında gösterir çünkü insanların alışkanlıklarından vazgeçmeleri kolay olmuyor ve ne kadar eğitirseniz eğitin yine bir yerden sonra eski alışkanlıklarına geri dönüyorlar.

Biraz da kültür işi. 'Bize bişey olmaz abi' mantığındaysanız zaten ne kadar eğitim alırsanız alın bir işe yaramaz.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri