Playstation platformuna özel tasarlanan Simülasyon-Arcade tarzı yarış oyunu serisi Gran Turismo'nun önümüzdeki yıl çıkması beklenen son oyunu.

Giriş cümlemizi yaptığıma göre rahatça yazabilirim: Bu oyunun görüntü kalitesi karşısında çenem beş karış açık kaldı. Hani çoğu insanın aklından geçer : "olabilecek en gerçekçi seviyeye ulaştılar artık, daha ne yapabilirler ki? ", yok arkadaş yine şaşırtmaya devam ediyor bu teknoloji dünyası.

4K, 60fps, falan, filan... tamam da bu adamlar harbiden ellerindeki teknolojik imkanın son damlasına kadar kullanmışlar yine . Yine diyorum çünkü Gran Turismo 5 ilk çıktığında da aynı hayranlıkla taktir etmiştim. Oyunu oynamadan, sadece otomobillerin detaylarını incelemek bile zevk veriyordu insana.

GT5'in atağından sonra Microsoft'un pazara ortak olmak için Forza 4'ü piyasaya sunması Sony için ciddi bir sorundu. Daha geniş bir kitleye hitap edebilen oynanabilirliği, daha fazla modifikasyon kişiselleştirebilme imkanı, daha farklı oyun modları sayesinde Xbox PS'dan önemli derecede pay kaptı. Rakibi üzerine iki oyun geliştirirken Sony ufak tefek değişikliklerle GT6'yı piyasaya sundu. Nitekim bugünün konsollarını karşılaştırdığımızda GT6-FM6 arası fark yoruma açık boyutta.

Lakin GT Sport trailer'lardan anlaşıldığı kadarıyla FM6'yı terletecek gibi duruyor. Açıkçası kendim Xbox one kullanıcısı olarak Forza serisini desteklesem de bu görüntü karşısında şapka çıkartmak gerekir. Yav adamlar oyunu daha piyasada denenmeyen ekran teknolojileri üzerinde geliştirmişler daha ne yapsınlar?(bkz: BT.2020)(bkz: HDR)

Daha fazla detay anlatmak isterdim fakat trailer'deki görüntü kalitesi karşısında yazacak bir şey bulamadım. Neyse oyunun çıkmasına daha var daha bilgili arkadaşlar şenlendirir bu başlığı, iyi seyirler.
Görüntü kalitesi olarak aşmış bir oyun geliyor gibi ancak simülasyonlarda en önemli şey fizikler ve kendi açımdan yorumlamam gerekirse assetto corsa sürüş hissiyatını baya bir adım öteye taşımıştı benim için, umarım bu oyundanda en azından onu yakalar ve ileriye götürür.
Bir önceki serilerine göre daha az otomobil barındırmaktadır.Bana Gran Turismo 7 ye geçiş oyunu gibi gelmiştir.
Çıkışından 2 yıl sonra nihayet ücretsiz güncelleme ile 2017 Model 2. Nesil Ford GT’yi, brand central’ında barındıran otomobil simülasyonu.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri