Sony'nin kendi oyun konsolu olan playstation için geliştirdiği simülasyondur. Oyun sektöründe simülasyonların atasıdır ve bu türün gelişmesine çok büyük katkısı olmuştur. Ancak son dönemlerde en büyük rakibi forza motorsportun gerisinde kaldığını düşünüyorum. PC ortamında ise assetto corsa gibi bir gerçek simülasyon ortaya çıktığı için bunların yüzüne pek bakılmıyor.
Motor sesi konusunda felaket bir oyundur. Yeni Gt'de bunu çözeceklermiş bekliyoruz.
Ha birde 400 araba var denilse de 200 tane 'farklı' araba vardır, geri kalanı yok mıncık edişın yok cincık edışındır.
Tam bir simülasyondur. G kuvvetinden, lastik yıpranmalarına kadar detaylar içerir. Logitech g27 ile çok zevkli olur
Bu tarz bir zirve güzel olabilirdi aslında dedirten oyun.
Gran Turismo 5 'te 1000 farklı araç var diyorlardı yukarıda arkadaş da yazmış bunların 100-200 tanesi Premium geri kalanı sadece dış tasarımı oyuna aktarılmış yalandan Japon araçları gibi . Ancak ve ancak , Drive Club ile türleri farklı tabi orası doğru ama onun gibi sıkıcı değildir . Sim tarzı olmasına rağmen çoğu insana kendini sevdirmiştir bunun nedeni ise Go Kart , Ralli , Nascar , Drift Academy , Gt academy gibi etkinliklerin yanında her hafta güncellenen Etkinliklerle insanları oyundan koparmadan 3-4 yıl oynatacak içeriğe sahip olması bence kesinlikle bundan dolayı diyebilirim . Gran Turismo 6 'yı bilemiyorum çünkü Ps4 e çıkmadığı için yorum yapamam ancak Gran Turismo 5 'i baya oynamış biri olarak bence Horizon'dan modifiye seçenekleri olarak bariz geride olduğu ortadadır . Yani aracını tam özelleştiremiyorsun Horizon vs Gt videolarında da açıkça bulunabilir . Eğer oyun seven bir arkadaş ortamınız var ise 3 yıl falan sizi götürür bu oyun. Gran Turismo 7 bekliyorum dört gözle gerçekten Racing Türüne aç kaldık açççç
Gran Tourismo 5'i baya oynamıştım.Ses,fizik v.s hiç beğenmemiştim. Ayrıca çok az premium araç var,çoğu araç sadece içi boş maketten ibaret.Tam bir rezalet olan oyudur kısacası.
GT Academy ile gerçek profesyonel yarışçı olabilme fırsatı sunan oyun.
GT 3 ile büyüdük
7/24 GT 4 oynadığımı R34 ile Nordschleife i dönmeden ezberlediğimi hatırlarım. PS3 ün ilk GT oyunu olan 5'i pek beğenmesemde 6 yı işten gece 4 te geldiğim vakitlerde bile oynardım. Serinin en beğendiğim özelliği ise herkesin fikir birliğine vardığı elektrik süpürgesi sesi. Yine de piyasadaki en iyi simülasyondur. Forza her zaman seste iyi olsa da sürüş dinamiklerinde hiçbir zaman GT nin yanından geçemez. 7 yi iple çekiyoruz.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri