1929 Londra doğumlu İngiliz yarışçı. Damon Hill'in babasıdır. 2 formula 1 şampiyonluğu elde etmiştir. 1975'te kendi kullandığı uçakla piste inemeyişi sonucu yaptığı bir kaza ile hayatını kaybetmiştir.

şampiyonluklarının birini 1962'de, birini de 1968'de kazanmıştır.
"I am an artist. The track is my canvas, and the car is my brush." sözünün sahibi.
Graham Hill İngiltere'nin ikinci F1 Dünya Şampiyonudur. Aynı zamanda motorsporlarında bugüne kadar 'Triple Crown' adı verilen ve motosporlarının en büyük üç yarışı olan Monaco GP, Indy 500 ve Le Mans 24 Saat'i kazanan ilk ve tek pilottur.

Son derece beyefendi kişiliğiyle bilinir, okulunun kürek takımını temsil eden kask tasarımıyla yarışırdı. Biyografisinde yazdığına göre çocuklarına çok düşkündü ve elinden geldiğince uzun süre yarışmaya çalışmıştı.

Dönemin bazı diğer pilotları gibi mühendislik kısmıyla çok işi olmaz, her türlü otomobili hızlı sürmeye çalışırdı. Formula 1 dışında o dönemler 'Spor Otomobil yarışları' olarak adlandırılan, şimdiki WEC şampiyonasına da meraklıydı. Le Mans 24 Saat dışında Tasman Şampiyonası ve Indy 500'de de yer aldı ve hepsinde yarışlar kazandı.

Monaco GP'sinde, 5 galibiyetle, Senna'dan sonra en çok kazanan isimdir... Büyük bir efsane ve unutulmayacak bir şampiyondu...
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri