Goodyear’ın yeni Eagle F1 Asymmetric 3 ve Goodyear EfficientGrip Performance lastikleri, yeni ve merakla beklenen Alfa Romeo Giulia'nın orijinal ekipmanı olarak tercih edildi.

--- spoiler ---
Yeni Alfa Romeo Giulia, en kaliteli malzemelerle ve en yeni teknolojilerle, aerodinamik bir tasarıma ve optimum ağırlık dağılımına sahip bir araç olarak geliştirildi. Araç, orijinal ekipman olarak terich ettiği Eagle F1 Asymmetric 3 sayesinde, sıra dışı fren performansı, duyarlı sürüş hakimiyeti ile kuru ve ıslak zeminde güçlü sürüş kontrolü sunuyor. Öte yandan, Alfa Romeo Giulia’nın diğer tercihi olan Goodyear EfficientGrip Performance lastiği ise CO2 emisyonu ve yakıt verimliliği konularında üstün performans sunuyor.

Güçlü sedan ve spor araç sürücülerinin tüm ihtiyaçlarına yönelik olarak geliştirilen ultra-yüksek performans yaz lastiği Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3, Alfa Romeo Giulia’da 225/45 R18 91 Y ebadının yanısıra, ön aksta 225/45 R18 91 Y, arka aksta 255/40 R18 95Y ebatlarıyla da kullanılabilecektir. Her iki ebatta da, lastik basıncı tamamen düştükten sonra bile araç ağırlığını
80 km[1]'ye kadar taşımasını sağlayan ve güçlendirilmiş yanaklardan oluşan Goodyear’ın RunOnFlat teknolojisi bulunuyor.

Alfa Romeo Giulia’nın diğer tercih ettiği Goodyear EfficientGrip Performance lastikleri, Goodyear’ın yakıt tüketimini düşürmek amacıyla geliştirdiği ürün olup araçta, 205/60 R16 92W ebadıyla yer alıyor. Bu ebat, düşük yuvarlanma direnci nedeniyle CO2 emisyonunu düşürmeyi amaçlayan Giulia “AE” versiyonuna ("Yüksek Verimlilik”) uygun bir lastiktir.
Lastiklerin tümünde Alfa Romeo'nun orijinal ekipmanı olduğunu gösteren ‘AR’ sembolü bulunmaktadır.

Goodyear EMEA Tüketici Lastikleri OE Genel Müdürü Nick Harley: “Alfa Romeo Giulia projesinin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Alfa Romeo tarafından seçilen her iki ürünümüz de tüm koşullarda mükemmel yol hakimiyeti ve konforlu bir sürüşün yanı sıra araç üreticileri ve tüketiciler için büyük bir öneme sahip olan yakıt verimliliğinde de bütün beklentileri karşılayan en uygun lastiklerdir” dedi.
--- spoiler ---
tümünü gör