• / 3
Amerikalı lastik üreticisi.
Çizme amblemi ile ünlüdür.
Özellikle ultra grip serisi kış lastikleri çok başarılı ve uzun ömürlüdür.
Hemen hemen her modelinin ıslak zeminde de başarısı oldukça iyi bulunur.
Genellikle ıslak zemin ve kar şartları için lastik üretiyor olan marka.
Ben yazlık hiç bir lastiğinden verim alamadım ama kış lastiği konusunda cidden başarılılar. Tavsiye ederim.
1898'de ohio'da kurulmuş lastik markası. abd'nin en eski ve en büyük lastik imalatçısıdır. uzun yıllar formula 1'in ana lastik tedarikçisi olmuştur.

markanın adı 1800'lü yıllarda yaşamış amerikan bilimadamı ve oto lastiğinin babası sayılan charles goodyear'dan gelmektedir. ancak ikili arasında herhangi bir ticari ve kurumsal bağ bulunmamaktadır.
küre şeklinde yeni konseptiyle cenevre fuarını sallayan marka. özellikle autonomous car projesinin geleceği olarak görülüyormuş. çığır açacak bir gelişme gibi duruyor.

videosu > www.youtube.com/watch?v=oSFYwDDVgac
türkiye'deki adapazarı fabrikasında binek otomobil lastiği üretimi yaparken, izmit'teki fabrikasında ise ticari araç ve tarım makinelerine yönelik lastik üretimi yapılır.
eagle 360 isimli küre şeklinde lastik konseptini tanıtmış üretici. elektromanyetik bir sistem ile lastikler havada asılı gidecekmiş ve bu sayede yolu hissetmeyecekmişiz. park sorunu tarihe karışacak gibi duruyor hem de. bakalım bu proje ne zaman gerçek hayata geçecek?
goodyear club ile “en iyi sadakat programı uygulaması” seçilen şirket.

--- spoiler ---
goodyear, müşteri sadakat ve ödül puan uygulamalarının lider firması sanal mağaza, geleneksel olarak düzenlediği sadakat ve ödül puan uygulamaları konferansı’na katıldı. levent wyndham grand otel’de gerçekleşen konferansa, goodyear’ın yanı sıra türkiye’nin saygın firmanlarından yaklaşık 250 davetli katıldı.

türkiye ve dünyadaki en güncel sadakat trendlerinin, mobil ve web alanlarındaki teknolojik gelişmelerin sunulduğu toplantıda, goodyear tüketici lastikleri ticari pazarlama müdürü ufuk turhan konuk konuşmacı olarak katıldı.
goodyear, çalışanlarına, bayilerine ve bayi çalışanlarına yönelik olarak mart ayında tanıttığı goodyear club sadakat programı, goodyear tüketici lastikleri ticari pazarlama müdürü ufuk turhan tarafından katılımcılara “ticari pazarlama bayi ve çalışan sadakat programı en iyi uygulaması” olarak aktarıldı. turhan, “goodyear club; lastik sektöründe perakende ve toptan bayilere, bayi çalışanlarına, tali bayilere kısacası kanaldaki tüm paydaşlara hitap eden ve tek platformdan yönetilen ilk sadakat portalı olma özelliğini taşıyor. ayrıca, dönemsel kampanyalar ve yıllık kampanyaların tamamının yönetilebildiği ilk portal” dedi.

sunum çerçevesinde goodyear’ın global ve yerel değerleri, goodyear club programı katılımcılara sunuldu. goodyear’ın yapmış olduğu bu uygulamalar katılımcılar tarafından büyük ilgi ile karşılandı.
--- spoiler ---
bayram ve yaz tatili öncesi yola çıkacaklar için uyarı listesi hazırlayan lastik firması:

--- spoiler ---
1. aracınızı seyahat öncesi servise verin, kontrol ettirin: günümüzde araçlar hayli güvenilir, ama uzun bir yolculuğun orta yerinde küçük bir sorunun getirdiği bir arıza dahi stresli ve pahalı bir kâbusa dönüşebilir. yola çıkmadan önce lastik dişlerinizi kontrol ettirmeyi unutmayın – lastiklerinizi zamanında değiştirmemek, tehlikeli durumlara yol açabilir.
1. lastiklerinizi kontrol edin: lastiklerinizin uygun çalışma koşullarında olduğundan emin olmanız güvenli ve rahat bir yolculuk için büyük önem taşır. lastiklerinizin, mevsime ve yol koşullarına uygun, en doğru lastikler olduğundan emin olun. yalnızca lastik dişlerinizi yıpranmaya karşı kontrol etmekle kalmayın, (yüklü) aracın ihtiyaçlarını karşılamaya en uygun miktarda, doğru basınçta şişirilmiş olduğundan da emin olun. eğer aracınıza karavan, yük vagonu ya da tekne vagonu bağlıyorsanız, çekme kancası ve arka ışıklar ile diğer gerekli öğelerin çalışmasını sağlayan elektrik devreleriyle, karavan ya da vagonunuzun lastiklerinin de uygun olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir.
1. hazırlıklarınızı tamamlayın ve yola erken saatlerde çıkın: ihtiyacınız olan her şeyi yanınıza aldığınızdan, evinizden sorunsuz ayrıldığınızdan emin olun. bir seyahat listesi hazırlamak da yardımcı olacaktır. ayrıca sabah serinliğinde yola çıkmak sağlıklı bir sürüş için önemlidir.
2. iyi dinlenin: bu, hem sürücüler hem de yolcular için geçerli. özellikle tanımadığınız yollarda, ya da yoğun trafikte uzun bir sürüşün fiziksel olarak ne kadar yorucu olduğunu asla küçümsemeyin. sürücüler, sürüş esnasında iyi dinlenmiş ve çevrelerinin tamamen farkında olmalıdırlar. yorgun olmayan yolcular da araç içerisindeki stresi azaltmakta önemli bir unsurdur!
3. eşyalarınızı aracınıza uygun şekilde yükleyin: işte size uzun yolculuklarda vakit geçirmek için oynayabileceğiniz klasik bir oyun: tatile doğru yol alırken, etrafınızdaki eşyalarla aşırı yüklenmiş arabaları bulun. siz ise aracınızı aşırı yüklememeye özen göstermiş olmalısınız. yanınıza ne alacağınızı iki defa düşünün – upuzun bir plaj şemsiyesi önemli gibi görünebilir, ama eğer aracınızın yolcu koltuklarından dışarı çıkıyorsa, aracınızda rahatsız ve tehlikeli saatler geçirmek yerine, gittiğiniz yerde bir şemsiye kiralamak daha iyi olacaktır.
4. rotanıza hâkim olun: gps harika bir gereç, ama sürüş süresi, gireceğiniz yollar ve muhtemel mola yerleriniz hakkında seyahat öncesi küçük bir araştırma yapmak, stresinizi büyük oranda azaltacaktır.
5. yolunuzu parçalara ayırın: tüm yol güvenlik kuruluşları uzun yolların “tek lokmalık” yollara bölünmesi tavsiyesinde bulunur. her birkaç saatte bir mola vermek sürücünün dikkatini yoğunlaştırmasına yardımcı olur. ağır ya da yağlı yemeklerin getirdiği doygunluk (ve yorgunluk) hissinden kaçınmak için hafif öğünler yiyin ve bol bol su için. aynı şey yolcularınız için de geçerli – ara sıra yürüyüş yapma fırsatı bulmaları hem yolcuları, hem de sürücüyü daha mutlu kılacaktır.
6. direksiyon başına sırayla geçin: mümkünse başka bir sürücüyle birlikte yola çıkın ve varana kadar sırayla araç sürün. böylece, her bir sürücü mola vermiş olacak ve dikkatlerinin yoğunluğu artacaktır. ikinci bir sürücü tehlikeli durumlarda yolcu koltuğundan sizi uyararak da yardımcı olabilir.
7. güvenlik şeritlerini yalnızca kesin ihtiyaç hâlinde kullanın: bu şeritler acil durumlar için tasarlanmış olsa da güvenliğinizi garanti altına almaya yetmez. kamyonlar ve diğer arabalar birkaç metre yakınınızdan rüzgârlarıyla geçerken kendinizi güvenliğe almak için uyarı yeleği giyin, uyarı ışıklarınızı yakın ve herkesi çarpma bariyerinin ardına geçirerek güvenli bir yere alın. eğer midesi bulanmış ya da ilgi isteyen bir çocuğunuz varsa en iyisi güvenle park edebileceğiniz bir sonraki benzin istasyonuna kadar yola devam etmek olacaktır.
8. müzik: yolda giderken radyo istasyonlarının frekansları değiştiği için müzik dinlemek zor olabilir. ayrıca radyo frekansı aramak dikkatinizi dağıtabilir. gerginlik ve sıkıntıdan kaçınmak için yola çıkmadan önce yanınıza birkaç cd aldığınızdan emin olun.
--- spoiler ---
  • / 3
bunlar da ilginizi çekebilir