Son günlerde çok duymaya başladığım karşılaştırma.
Bir kere güncel kasa için konuşacak olursak en ucuz bmw 1 serisi 99.374tl'lik satış fiyatın sahip.
volkswagen golf ise 61.100tl, en ucuzu. Tabii ki 1 serisine göre oldukça boş bir donanım.
1 serisi arkadan çekiş, bu sürüş dinamikleri için avantaj. Ama kabin olarak Golf daha kaliteli ve daha sessiz. En ucuz 1 serisi fiyatına; Golf 1.6 TDI BMT 110 PS DSG Highline alınabiliyor ki bu araba ağzına kadar dolu.

Gönül Bmw'den yana olsa da donanım, kabin ve fiyat olarak bu karşılaştırmanın galibi bence Golf.
bmw 1 serisi 'ne o parayı vermek için çılgın olmak gerekir. 100.000tl'ye sattıkları otomobil sadece 136 beygir ve 3 silindirli. Oldukça da hantal bir motor, 136 beygir gibi bile gitmiyor. Almak için gerizekalı olmak gerek.
Bmw çok hatalı bir fiyat bandına konumlandırdı 1 serisini, bu yüzden Golf diyebiliriz. İkisi de aynı fiyatta olsaydı o zaman bir şeyleri tartışabilirdik.
Çok net Golf,1 serisinde o sıkıcı iç mekan hala benzer makyajla bile.
O fiyatlara gidip de C segmenti araba almak hiç de akıl karı değil, bu yüzden 1 Sersinin hemen hemen hiç şansı yok. Zaten yeni kasasının satmama sebebi de bu, yolda giderken dikkat edin kaç tane makyajlı bmw 1 serisi göreceksiniz?
Aynı parada olsalar sportif olduğundan 1 serisi denebilirdi belki ama bu fiyatlandırma ile mümkün değil.
Karşılaştırmanın galibi çok net VW Golf.
1 serisinin aşırı pahalı olmasında dolayı cevabı golf olan karşılaştırma.
Ama şöyle de bir gerçek var, sürüş dinamikleri olarak golf 1 serisinin yanına bile yaklaşamaz.
Makyajsız 1 serisini beğenmiyordum şimdi makyaj ile adam oldu ama fiyatını beğenemiyorum . Bilmiyorum bana kolay geliyor söylemek ama 110 bin bandına çıksaydım 3 serisi bakardım . Evet ikinci el tehlikeli insana uyku uyutmaz ama C segmenti . Tamam ülkemizde arabalar ucuz değil kat kat pahalı ama D sınıfı performans , konfor , teknoloji eksiği de yok .
Fiyat farkı bir yana Bmw 1 serisi alınca parası yetmeyenin Bmw'si damgası yemeniz olası karşılaştırma. Halbuki ülkemizde Vw Golf statü simgesi haline gelmiş durumda. bütün avantajları yanında şekilcilik açısından da Golf öndedir. He bana göre tasarım olarak zaten Golf'ün yanında 1 serisi açık ara çirkindir.
kullanım zevki,dengesi,dinamikleri ile 1 serisini tercih edeceğim karşılaştırmadır.
  • / 3
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri