23 kez “Dünyanın en iyi spor otomobili” seçilmiştir. Bir Japon çalışma felsefesi olan en iyi, en güvenilir, en sağlam betimlemesi örnek alınarak yapılmıştır.

En son modeli olan R35'in çoğu otomobilin aksine şanzımanı arka aksın üzerinde bulunur, bu konumlandırma arka tekerleklerdeki çekiş kaybını engelleyerek ani hızlanmalar gerçekleştirebilmektedir. Halen dünyadaki en sağlam mekanik yapıya sahip süper otomobildir. Dünyadaki bütün R35’lerin motorları Takumi Kurosawa önderliğinde yalnızca 4 kişi tarafından birleştirilip montajı yapılmıştır. Bu ekip şov amaçlı zifiri karanlıkta kulak tıkaçlarıyla 126 dakikada bir motor toplayabilmektedir. Ayrıca R35 GT-R’ların bütün şanzımanları da yalnızca 2 kişi tarafından birleştirilip montajı yapılmaktadır.

Kim Kardashian'ın kahverengi fonda "kıçım büyük" temalı fotoğraflarından sonra Nissan resmi sayfası aynı fona bir GTR koyarak "ours is bigger" yazmıştır. Otomobilin teknik yapısına hayranlığımı bir köşeye atıp bu espri anlayışına bile yıllarca hayran kalabilmemi sağlamıştır.

Birçok süperspor arabaya rağmen hayalimde yatan rüya arabadır. Sadece 3 dakika kullanabilme imkanım olmuştur ve ilk görüşte aşktan ziyade ilk görüşte vurgun yapmıştır.

tümünü gör
ilgili galeri