• / 2
arabaların yol tutuş ve hakimiyetinin slalom bir parkurda ölçüldüğü testtir efendim.

günlük hayatta karşınıza aniden çıkabilecek durumlara otomobillerin hazırlıklı olabilmeleri için hazırlanmıştır. slalom oluşturulan parkurlarda araçlar denenir. ani dönüşlerde devrilen ve bu testi geçemeyen araçlar piyasaya çıkamaz.
(bkz: moose test)
delikanlının hası bu testte belli olur
(bkz: teknikens värld) youtube kanalında bu testle ilgili çekici videolar bulunur. özellikle jeep grand cherokee ile ilgili buldukları bir açık vardır ki jeep şirketi bizzat açıklama yapmak zorunda kalmıştır. linkini de verelim tam olsun.
hyundai i30 feci çuvallamıştı bu testte. ayrıca 1998'de ilk çıkan mercedes a serisi bu testte takla atmış, mercedes yönetimi araca acil makyaj operasyonu uygulamış ve esp'yi standart hale getirmiştir.
mercedesin herzamanki gibi çuvalladığı testtir.
Bir aracın mühendislik başarısı bu testle ölçülür, gövde salınımını belirli oranların altında tutamayan araçlar çok kötü sonuçlara imza atabilir. Nice araçları harcamış bir testtir ki benim için bir aracın üzerinde ne kadar çalışıldığının en önemli göstergesi bu testin başarısıdır.
Moose test, elk test, master test olarak çeşitli şekillerde adlandırılabilir.
isveç menşeili test. 1970'lerde teknikens varld dergisinin önünüze çıkan ani cisimlerden kaçarken arabanın verdiği reaksiyonu ölçmek maksadıyla ortaya çıkardığı denemeler bütünü. özellikle isveç'te kelime anlamında olduğu gibi önünüze fırlayan geyiklere karşı arabanın performansını kontrol eder.
chrysler markasının beceremediği için bunu icat eden kişilerle ağız dalaşı yaşadığı test. üzerine derginin cevabı çok temiz olmuş, sen bazı gereksinimleri karşılayama ve üzerine çemkir olacak gibi değil.

derginin videolu cevabı
Toyota Hiluxun yine ağır çuvalladığı test.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir