Tüm entry'leri okudum ve düşündüğümü son arkadaşımız yazmış, saolun :)
Arkadaşlar Renault çıktı, 2007 yılıydı önden çekiş rekoru diye bir şey kırdı 'Ring'de. Sonra bunu tekrarladı, sonra diğer markalar bunu geçmeye çalıştılar- bazıları geçti de - ama sonra Renault tekrar çıktı ve yeniden rekoru ele geçirdi.

Yani işi kızıştırma olayını başlatan Renault olduğu için ondan sonra çıkan herkesin RS modelleriyle kıyaslanması son derece doğal. Bir de Honda gördü ki otomobile turbo koymakla rekor kırmak aynı şey değilmiş. Ring'e çıkardıkları otomobilde takla barı var, videodan görebilirsiniz. Çıkıp da 'yok takla barı rijitliği etkilemiyor', 'yok biz güvenlikten dolayı bunu yaptık' deyince biraz komik oldu açıkçası. Yani siz güvenlikten yaptınız da RS'in içinde rekor kıran adam 'kelle koltuk' mu kırdı rekoru?

GT-R için de söyledim bunu daha önce. Bu tip pazarlama hareketleri, pazarlamaya çalıştıkları model için iyi olmuyor. Böyle olunca da Type R biraz karizmayı çizdi. Bakın Seat'a ne yaptı? Gümbür gümbür Leon ile geldiler Ring'e, 8 dakikanın altına ilk inen önden çekişli oldular, herkes kutladı. Kimse azını açıp bir şey demedi.

Hee bunlar Type R kötü bir otomobil demek olmuyor tabii, sadece neden herkesin RS konuşup Type R yeteri kadar iyi değil demesinin altında yatan nedenleri oluşturuyor...

Her zaman iyiler ve çok iyiler vardır. Aradaki fark bundan ibaret...
tümünü gör
ilgili galeri