• / 2
başlığı açma nedenime vakıf olmak için otomobillerin ruhunu kaybetmesi başlığını okuyabilirsiniz. gelelim gereksiz donanımlara. Gün geçtikçe otomobillere o kadar gereksiz donanımlar yükleniyor ki bunlar sanki gerçekten ihtiyaçmış gibi gelmeye başlıyor. Her şeyi anlarım da yağmur sensörü neden? Allah'ım bir kere bile yağmur sensörüne ihtiyaç duymadım. yağmurun yağdığını fark edemeyecekseniz arabayı nasıl kullanıyorsunuz?

(bkz: yeni arabalarda donanım fazlalığı)
o kadar fazlalar ki, hangisini sayayım. araba kullanmayı bilmeyenler yüzünden bir de başımıza esp diye bir meret çıktı. resmen katletti tüm sürüş zevkini.
gereksiz gereksiz uyarı veren çarpışma sensörü.
Söylenmiş ama yağmur ve far sensörü birde elektromekanik el freni. Çok takığım ona sanki o olmadan hill hold olmuyor gibi allahsız vw.
bende gereksiz donanım yoktur mutlaka bir avantajı vardır ki arkadaşlardan esp diyen olmuş gündelik kullandığımız araçlar pist için değil yol için olduğunu düşünürsek ve esp bir kişinin hayatını bile kurtarmışsa ki bence çok daha fazlasını yapmıştır gereklidir
buda benim şahis fikrimdir
kendi kendine park olayı, park asistanı mı ne adı.

hyundai ix35'e koymuşlar, 4 sene kullandık bir kere bile kullanmadık. çünkü park etmek için tır park edecek kadar bir boşluğa ihtiyaç varmış. hadi oradan.
direksiyon ısıtması bunlardan biri.
soğutma olsa daba iyi yazın bazen direksiyon tutulmuyor.
Trafikte karşılaştığım bazı insanlar için cevabı ''Sinyal Kolu'' olan başlık. Opsiyonel bir donanım olsaydı almayanlar olurdu herhalde.
Bencede gereksiz donanımlardan biri otomatik far sensörü, bazen gölge yerlerde kendi kendine farlar yanıyor öndeki arabada kendisine far yaktığımı sanıyor, luzumsuz bir donanım.
Bana kalırsa sürüşe dahil olan bütün sistemler gereksizdir. Multimedya, aydınlatma, iç mekan üzerine olan bütün donanımları bi şekilde faydalı buluyorum. Konforu arttırıyor. Abs açılıp kapatılmadı için onu dahi gereksiz buluyorum. Fren mesafesini uzatıyor. Eşik Frenleme yapabilen Abs ye ihtiyaç duymaz. ESP desen çoğu modelde kısmen kapatılabiliyor. Ve yol tutuşuna katkısı yok aksine sürücüye müdahale şansı sunmuyor. Hele Esp si vasat bir araçsa (bkz: Citroen C-Elysee ) yol tutuşunu iyice törpüleyen bir sistem. Lafın özü sürüşe müdahale eden tüm sistemleri gereksiz bulmaktayım.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir