1908 yılında amerika birleşik devletleri'nde kurulmuş otomobil üreticisi. uzun yıllar dünyanın bir numarası unvanını elinde bulundurmasına karşın, son yıllarda yaşadıkları krizin etkisiyle tahtını toyotaya kaptırmıştır.

bünyesinde hâli hazırda; alpheon, chevrolet, buick, gmc, cadillac, holden, hsv, opel, vauxhall, wuling, baojun, jie fang, uzdaewoo markalarını barındırmaktadır. kriz sonrası, pontiac, saturn ve hummermarkalarının kapısına ise kilit vurmuştur.

tüm dünyayı sarsan bu büyük krizden nasibini alan gm, abd hükümetinin olaya el koymasıyla tamamen iflas bayrağını çekmeyi ertelemiştir. kanada hazinesiyle beraber ortaklaşa büyük bir yardım alan şirketin hisseleri büyük oranla abd devletinin eline geçmiştir.
volkswagen group 10 ileri dsg projesini deneyedursun, 10 ileri vites teknolojisini 2018 modellerde kullanıma sunacaklarını açıklayan marka.

michigan'daki ar-ge enstitüsünde yaklaşık 343 milyon dolarlık bir yatırım yapmışlar ve meyvesini almışlar. hatta ilk şanslı arabanın 2017 model bir chevrolet camaro zl1 olacağı söyleniyor.
hastası olduğum geniş ve büyük araba üreten abd'li otomobil üreticisi.
sürücüsüz otomobil üretimine başlayacağını açıklayan firma.
çin'deki yerel üreticisi saic motor’la birlikte ürettikleri 2 milyon aracını geri çağıran firma.
karter havalandırma sistemlerinde teknik sorun bulunana otomobilleri gm, ücretsiz düzeltecek.
yeni bir motorun patentini alan üretici.
4 silindirli motorun en büyük özelliği iki aşamalı turboşarja sahip olması.
General Motors’tan Bridgestone’un üretim tesislerine Tedarikçi Kalite Mükemmellik Ödülü


--- spoiler ---
Bridgestone Tosu ve Hikone lastik üretim tesisleri, General Motors 2015 Tedarikçi Kalite Mükemmellik Ödülü’ne layık görüldü. Dünya çapında tüm tedarikçilerinin kalite performanslarını, ürün kalitesi ve kalite yönetim sistemlerinde belirlediği temel kriterlere göre değerlendiren General Motors’un bu prestijli ödülünü, bu yıl Bridgestone’un 2 üretim tesisi almaya hak kazandı.

Bridgestone’un Tosu ve Hikone Üretim Tesisleri (Japonya), General Motors 2015 Tedarikçi Kalite Mükemmellik Ödülü’ne layık görüldü. General Motors’un dünya çapında tüm tedarikçilerini değerlendirerek verdiği bu prestijli ödül, şirket tarafından belirlenen, kalite performansına dayalı zorlu kriterler doğrultusunda her yıl en mükemmel tedarikçiyi belirliyor. Ürün kalitesi ve General Motors kalite yönetim sistemi sertifikasının da dahil edilerek belirlendiği bu kriterler kapsamında gerçekleştirilen 2015 yılı değerlendirmesinde, Bridgestone’un 2 üretim tesisi bu ödülü almaya hak kazandı.

General Motors’un Bridgestone’un 2 tesisine birden mükemmellik ödülü vermesi şirketin üretim ve kalite süreçlerindeki mükemmelik anlayışını tasdik eden önemli bir başarı niteliği taşıyor. Topluma üstün kalite sunmak misyonuyla faaliyet gösteren Bridgestone, dünyanın her yerinde müşterilerinin ihtiyaçlarını en üst düzeyde karşılamak ve mükemmel bir yolculuk deneyimi yaşatmak için çalışıyor.
--- spoiler ---
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri