911'in dünyada en çok bilinen forged jantıdır. Serinin ilk alüminyum hafif jantı olması açısından önemli yere sahiptir. Windmill, spider olarak da isimlendirildiği bilinir. 1965'ten 1989'a kadar pek çok Porsche'de standart ve opsiyonel olarak sunulmuştur.
--- spoiler ---
(bkz: Porsche 911)
(bkz: Porsche 924)
(bkz: Porsche 944)
--- spoiler ---

İsmi üreticisinin soyadı Otto Fuchs'dan gelir (fuchs Almanca Tilki demek). Alüminyumdan kalıpta dövme ve Sıcak kalıp akışkan presleme teknikleri ile üretilmiştir (bkz: Die Forging) (bkz: Flow Pressing).

Torun Butzi Porsche tarafından tasarlanan jant alüminyumdan yapılan cast jantlar yeterince hafif ve rijit olmadığı için forged olması karar verilir. Özellikle spor modellerde standart sunulmuştur (bkz: Porsche 911 RS 2.7)

porsche 911 50th anniversary edition modelinde tasarım detayları yeniden yorumlanarak üretilmiştir. Hangisi daha güzel, yorumu size bırakıyorum.
porsche'ler üzerinde şaheser niteliğinde duran ve singer vehicle design sayfasında bol bol canlı olarak görebileceğiniz jant.
Dünyanın en güzel görünen jantıdır bana göre. Porsche'lerde karakteristik bir tasarım öğesi olarak yerini almıştır. Son derece retro görünür, aynı zamanda karizmatiktir de. İlk jenerasyon M5, Mercedes'in bazı ve nadiren çeşitli Audi modellerinde de yer alır.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri