Xbox serisi için üretilen arcade/simülasyon türü yarış oyunudur.

Forza Motorsport serisi ve Horizon serisi olmak üzere ikiye ayrılır,aradaki fark forza serisi pistte,horizon serisi açık dünyada geçer.

Hiç oynamadım,izlediğim videolar kadarıyla biliyorum sadece fakat videoları izlerken bile çıldırıyorum,para biriktiriyorum en yakın zamanda Xbox One+Tv+Forza 6 kombosu ile sezonu açıcam arkasından ise tabiki Horizon 2.

Gran Tourismo gibi her aracın 450 farklı versiyonu yoktur,450 farklı model araç
vardır mesela.

Lakin oyunun beğenmediğim tek özelliği vites geçişleri,mesela s-tronic bir s3'ün vites geçişleri gerçeğinden yavaş,sanki multitronic gibi.Hele manuel şanzıman dahada yavaş,en azından videolardan öyle anladım ben.

Tecrübeli olanlar buraları aydınlatsın lütfen.


PlayStation 1,2,3,4 hepsini almış biri olarak "xbox'a mı geçsem?" diye düşündüren oyun
Gt serisinden çok daha gerçekçi ses ve dinamiklere sahip olduğu gerçektir, keşke playstation'da da olsa.
Görsellik olarak yıkılmakta olan oyun.
Gerçekten detayları ile adamı kendinden geçirir. Xbox olmasaydı keşke de tadına doya doya varabilseydim.
Süper oyun . Hiç oynamadım gerçi ama youtube dan izliyorum Playstation da racing türünde oyun eksikliğinden dolayı canım çok çekiyor . Playstation'a da gelse dediğim oyundur . Gran Turismo 'ya da çok var
Xbox'ı xbox yapan oyundur. Her araba sevdalısının oynaması gerekir. Oyunda bulunan araçların sürüş dinamikleri similasyon tadındadır. İleri düzey sürüş tekniklerini deneyerek öğrenebilirsiniz. Günde 2 saat oynamasam rahat edemiyorum. Kumandaya ve kontrollere tam olarak alışınca debriyajlı manuel vites seçeneğiyle çok güzel vakitler geçirebilirsiniz. Horizon ve horizon 2, forza motorport 4 arasında tercihim gerek grafikleri gerek daha gerçekçi sürüş dinamikleriyle ve gerçek pistlerin olması sebebiyle Forza Motorsport 4 olacaktır. Forza 6yı oynamak kısmet olmadı ama o da kesin efsanedir.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri